top of page

חברת ''קליל'' מעצבת לנו חלונות מאלומיניום

"קליל" - החברה המובילה בישראל בתעשיית האלומיניום והחלונות המעוצבים, מציגה חידושים ופיתוחים חדשים:

הסדרה הבלגית החדשה

סידרה חדשה של חלונות בעיצוב בלגי. הם מעוצבים בקווים דקים ועדינים במיוחד, המיועדים לבנייה אורבנית עכשווית.

בסדרה מגוון עצום של דוגמאות מיוחדות ואפשרויות חלוקה בין חלונות קבועים לכנפיים על ציר, בהתאם לצרכים.

פיתוח זה, המהווה חלופה אמיתית לפרופיל בלגי מברזל, נועד במיוחד לבנייה האורבנית העכשווית.

באמצעות הסידרה ניתן ליצור מגוון עצום של יישומים ושילובים קבועים וכנפיים נפתחות על ציר, בגמישות העיצובית המאפשרת את שילוב הסידרה עם מגוון סדרות קליל והתאמה לסגנון העיצובי של כל חלל.

הפרופיל הבלגי החדש עמיד במיוחד, בעל אטימות משופרת וניתן לשלב בו זכוכית בידודית.

''קליל נוף''

הטרנד האחרון בתחום ובהתאם למגמות העכשוויות בתחום עיצוב הבית.

''קליל נוף'' – משפחה של מוצרים יוקרתיים למפתחים גדולים. העיצוב עדין ונקי במיוחד, בהתאם למגמה העיצובית השולטת כיום - מערכות שיש בהן מינימום אלומיניום ומקסימום זיגוג, בשילוב זכוכיות מתקדמות עם בידוד תרמי, בידוד אקוסטי, חסימת קרינה.

מערכת ''קליל נוף'' הינה פיתוח טכנולוגי מתקדם המאפשר לבני הבית לתפעל בקלות דלתות ההזזה כבדות במיוחד.

משפחת ''קליל נוף'':

קליל נוף 2400 - מערכת חלונות ודלתות הזזה יוקרתית למפתחים גדולים בעיצוב עדין ונקי במיוחד. כנפי החלונות מעוצבות עם קווים אנכיים בלבד והפרופיל סמוי מן העין, (שיטה הרשומה בפטנט).

הכנפיים שקועות בצדדים, למטה ולמעלה בקיר – למראה פתח נקי עם זכוכית בלבד.

הכנפיים זזות בצורה חלקה וקלה במסילות המונעות שחיקה של הצבע, הודות למנגנון מיוחד.

עומד בדרישות התקן הישראלי לחלונות ת"י 1068 לרמה E (הגבוהה בתקן).

קליל נוף 9400 - פתרון ידידותי לכיס למעוניינים בקליל נוף. מערכת קליל נוף עם קווים אנכיים צרים במיוחד. מערכת הזזה של חלונות ודלתות תואמת במראה למשפחת אופיס.

קליל נוף 5400 – כוללת דלתות וחלונות ציר בקווים דקים ומינימליסטיים, המאפשרת משחק של יישומים עם קיבועים במפתחים שונים.

''קליל קונטרול''

הפתרון המושלם למזג האויר !

חיישנים המנהלים את תנועת התריס בעצמאות מלאה עפ''י תנאי מזג האויר והסביבה (רוח / גשם /סופות)

משפחת מוצרים ''קליל קונטרול'' כוללת מגוון מוצרים טכנולוגים החל ממנוע סטנדרטי- המופעל ע''י מתג קיר, דרך שונים מנועי רדיו בתקשורת אלחוטית המופעלים על ידי שלט רחוק שולחני, נייד, במחזיק המפתחות, וכלה בחיבור המנועים והפעלתם דרך המחשב או הטלפון הנייד המתקדם בכל מקום בכדור הארץ.

בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת הפעלה מבוקרת לפי ימים ושעות קבועים מראש, הפעלה מקובצת של קבוצת פתחים מוגדרים מראש, או הפעלה ע''י חיישני אור, או רוח, או טמפרטורה.

לדוגמה:

 • סגירת כל תריסי הבית בלחיצת כפתור (בלילה, או כשיוצאים)

 • ירידת התריס כאשר השמש שוקעת והסינוור גובר

 • ירידת התריס כשיש גשם לשמירה על הזכוכיות

 • פתיחה / סגירה של התריס בשבת לפי שעה קבועה מראש (לשומרי שבת).

משפחת מוצרי ''קליל קונטרול'' מאפשרת לבונים ולמשפצים ליהנות ממוצרים בפסגת הטכנולוגיה העולמית, וממיטב העיצוב האיטלקי במסגרת האחריות של קליל.

''קליל'' מרחיבה את פעילותה בתחום מוצרי הזכוכית ומשיקה את המותג "קליל GLASS":

''קליל GLASS'' מציעה את המגוון הגדול ביותר של פתרונות בענף הזכוכית- כ-40 פתרונות בסיסיים ב-4 קטגוריות:

"קליר" – לשקיפות מרבית ( בשילוב בידוד תרמי משופר ). "אנרג'י" – לסינון אנרגטי ( בשילוב בידוד תרמי משופר ). "אקוסטיק" – לבידוד אקוסטי משופר. "מולטי" – המשלב בין היתרונות, בתוספת שדרוגים.

ניתן לשדרג כל זגוגית קליל GLASS בעזרת תוספת או עיבוד שישפרו עוד יותר את תכונותיה.

רשימת תוספות אפשרית:

 • חיסום זכוכית: תוספת ההופכת כל זכוכית לבטיחותית, ע"י תהליך מבוקר של חימום מדורג של הזכוכית ולאחריו קירור מהיר, המחזק אותה כנגד שבר פי 4 מזכוכית רגילה. במקרה של שבירת זכוכית מחוסמת, היא תתרסק לרסיסים קטנים שאינם חדים ולכן על פי רוב אינם פוצעים, בניגוד לזכוכית לא מחוסמת. מומלץ לשימוש במקומות בהן מתבקשת בטיחות גבוהה, לדוגמא; בחדרי ילדים, ובאזורים בהם עיקר פעילות הבית מתנהלת.

 • זכוכית חלבית: תוספת של צריבה כימית של פני הזכוכית הנותנת מראה חלבי אחיד ואלגנטי, תוך הכנסת אור מיטבית. משמש בעיקר לצרכי הסתרה לדוגמא: חדרי שירותים ומקלחת.

 • זכוכית אורנמנט: עיטורים מסוגים שונים על גבי הזכוכית למטרות קישוט והסתרה. זכוכית זו מאפשרת גם הכנסת אור לחלל.

 • זכוכית קלינוקס: תהליך בו מצפים את הזכוכית בחומר דוחה נוזלים ולכלוך. לאחר ציפוי הזכוכית, מתקבל שטח חלק המאפשר שמירה יעילה יותר על ניקיונה.

 • זכוכית עם צביעה קרמית: תהליך הדפסה של פני הזכוכית לרוב עם צבע אחד המתמזג עם הזכוכית. שימושים נפוצים: עיטור, הסתרה והצללה.

 • זכוכית עם הדפס קרמי דיגיטאלי: תהליך הדפסה בצבעים קרמיים, אחד או יותר, המאפשר קבלת ציור או תמונה מקובץ גרפי בכל גודל מבוקש (עד חזית שלמה של בית).

 • זכוכית צבעונית: ייצור זכוכית בגוונים שונים. מתקבל ע"י הוספת תחמוצות מתכתיות בתהליך הייצור. לזכוכית צבעונית יכולת בלימה אנרגטית טובה יותר.

 • תריס סיתרין ידני: תוספת של אלמנט הצללה בין שתי זכוכיות. ניתן לסגור, לפתוח ולהרים את השלבים באמצעות ידית.

'קליל DOOR'' – דלתות פנים:

''קליל DOOR'' הינה קולקציית דלתות פנים מעוצבות מאלומיניום בהזמנה אישית ובמגוון וקולקציות המשתלבות עם מראה החלונות ומהוות פתרון איכותי ייחודי בשוק פרי פיתוח ייחודי של ''קליל''.

סדרת ''קליל DOOR'' מאפשרת התאמה ועיצוב מושלמים בין כל פתחי הבית, לקבלת מראה מעוצב, יצירתי ועכשווי - מעתה, דלת הפנים תהיה מעוצבת באופן דומה ותואם לחלון.

ניתן להזמין דלתות בעיצוב אישי ובכל הדפס שרוצים באמצעות הדפסת תמונות, צילומים, הדפסים על גבי זכוכית.

החלפת עיצוב הדלת פשוטה וקלה –בהחלפת חיפוי בלבד. כך, כשהילדים גדלים והופכים לנערים - לא צריך לקנות דלת חדשה ''בוגרת'' יותר אלא פשוט מחליפים את החיפוי.

קולקציית ''קליל DOOR'' כוללת גם הדפסים של מעצבי העל הידועים קרים ראשיד ופאולה נאבונה.

הקולקציה במגוון חומרים: פורמייקה, זכוכית וגימורים: חלק, מבריק, מט, טקסטורות והדפסים. הדלתות קלות משקל, עשויות חומרים מבודדים אקוסטית וניתנות לתיפעול קל ונוח.

ניתן להתרשם מהחידושים במרכזי התצוגה של החברה:

במתחם ''הום דיזיין'' בא.ת פולג בנתניה , בראשל''צ- במתחם one design, בחיפה- בצומת הצ'ק פוסט ובכרמיאל- במפעל החברה.

חשיבות ההתאמה הנכונה של פתחי הבית:

התאמה נכונה של פתחי הבית השונים מבחינת מיקום, סוג, מימדים וסגנון תשפיע על תפקוד כל חדרי הבית. לכן יש לתת התייחסות מעמיקה לנושא הפתחים כבר בשלבים הראשונים של התכנון.

אפיון נכון של הפתחים השונים יקבע את כמויות האור והאוויר שיכנסו לבית, את רמת החסכון באנרגיה, מידת הנוחות בחדרים וכמובן את מראה הבית מבפנים ומבחוץ.

שלושת המאפיינים החשובים:

1. אפיון צרכי החדר

כשניגשים לתכנן פתח בחלל מסוים אנו מעונינים ליהנות מאור טבעי ואוורור מקסימלי. לכן, עלינו לאפיין כל חדר על פי תפקידו, צרכי הדיירים (העדפות אישיות), תכנון המעברים בחדר ובריהוט.

לדוגמא:

חדרי שינה לילדים - לרוב חללים יחסית קטנים ומאוד פונקציונליים. רצוי להתקין חלון הזזה. היתרון בחלון הזזה, שהוא אינו תופס מקום בחלל החדר ואינו מפריע לתנועה או לרהיטים. אך חסרונו שחלק מן החלון תמיד סגור (50% פתח אויר בחלון הזזה כנף על כנף) במידה ונבחר חלון זה נתכנן אותו כך שפתח האוויר הסופי יהיה גדול מספיק על מנת לאוורר את החדר.

אפשרות חלופית היא חלון ציר מסוג "דריי קיפ", שיתרונו בא לידי ביטוי ברמת איטום גבוהה יותר ובשני מצבי פתיחה. הראשון פתיחה חלקית בזווית, אשר בו החלון אינו תופס מקום בחלל החדר ומאפשר אוורור של החדר. השני על ציר צד בזוית של 180 מעלות. כלומר, מאפשר מעבר מלא של אוויר, אך תופס מקום בחלל החדר. במידה ונבחר חלון זה נוכל לתכנן חלון קטן יותר מחלון הזזה.

מטבח – יש לתת תשומת לב מיוחדת לנושא הכנת המזון, אדים, ריחות וחום. מומלץ להתקין חלונות הזזה, אשר לא יתפסו מקום מחלל החדר. מכיוון שחלונות המטבח נוטים להתלכלך באופן תכוף יותר, קיימים פתרונות ידידותיים לניקוי קל ובטיחותי של הזגוגית. מומלץ לשדרג את החלון למגי'קליל- חלון הזזה רשום בפטנט, שנפתח גם כחלון ציר לצורך הניקוי של הצד החיצוני.

חדרי אמבט ושירותים - ייחודם של חללים אלו שבהם אנו רוצים אוורור טבעי ואור מקסימלי תוך שמירה על פרטיות, לכן מומלץ לשלב בו זיגוג חלבי. שני סוגי חלונות מתאימים ביותר. הראשון הוא חלון קיפ משתפע- חלון זה נפתח בשיפוע עד 80 מעלות ויכול לעצור בכל נקודה לאורך המהלך. החלון השני הוא חלון דריי קיפ, המאפשר שני מצבי פתיחה: שיפוע של 15 מעלות או על ציר צד בזוית של 180 מעלות. כך, מרבית היום ישמר החלון במצב של קיפ, כאשר לצורך ניקוי או אוורור מרבי, ניתן לפתוח אותו על ציר.

2. הצללה

מטרת ההצללה להעניק הקלה מקרינת השמש ולהפחית בכך את עומס החום בבית. ברוב חלונות האלומיניום ניתן לשלב תריסים מאלומיניום שהינם חלק אינטגרלי מגוף החלון. כיום לרוב סדרות החלונות ניתן להתאים מסגרת תריס מאותו פרופיל שממנו מיוצר החלון.

התריסים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: גלילה ורפפה. יתרונותיו של תריס הגלילה, בחוזק היחסי המאפשר תריסים במפתחים של עד כ 4 מטר וביכולת לקבל את התריס צבוע בגוון החלון או הדלת. ארגז תריס נסתר יאפשר לגלול את כל התריס ולקבל חלון ללא הפרעה לקו הראייה או לאוויר. לעומתם תריסי רפפה סובבים סביב ציר ולכן מאפשרים חדירת אור ואוויר טובה יותר לחדר.

מערכת הצללה נוספת היא הצלון הפנימי, המותקן בזכוכית בידודית מיוחדת ברווח שבין הזכוכיות. ניתן להזמין מנגנון הפעלה ידני מגנטי, או מנגנון חשמלי המופעל ע"י שלט רחוק או מתג בקיר. היתרון המשמעותי הוא בנוחות ההפעלה והסטריליות של הצלון הפנימי. החסרון הוא בחוסר ההתאמה לחלונות העדינים יותר כגון הבלגי מאלומיניום.

3. אור טבעי וחסכון באנרגיה

מיקום מושכל של הפתחים השונים בגודל מתאים הוא גורם המשפיע באופן משמעותי על כמות האור בבית ויכול להוות כלי לחסכון משמעותי בהוצאות על חימום או קירור.

התקנת הפתחים בכיוון צפון מעניקה תאורה טבעית רכה ללא שמש ישירה לתוך המבנה. פתחים לכיוון דרום יסייעו בחימום טבעי בחורף עקב זווית השמש, כאשר מומלץ להתקין פתרונות הצללה על מנת לחסום את קרני השמש בקיץ ולהפחית את הטמפרטורה. מבנה שחזיתו בכיווני מזרח או מערב נחשף לשמש ישירה שעות רבות לכן בשני המקרים רצוי להשתמש במערכות הצללה כגון תריסים, על מנת למנוע סינוור ולהוריד את עוצמת הקרינה.

סקר שנערך ע''י מכון גאוקרטוגרפיה בקרב מדגם ארצי במטרה לבחון מהו האלמנט המועדף ביותר ע''י הציבור בתחום החלונות קובע:

55.7% ציינו שהחלונות יבודדו היטב את הבית מחום בקיץ ומקור בחורף.

37.2% ציינו שהחלונות יבודדו היטב את הבית מרעשים בחוץ.

3.2% ציינו ששני הדברים חשובים באותה מידה.

4% תכונות אחרות או לא יודעים.

מהסקר עולה עוד, שבמהלך השנה האחרונה 12.3% מהציבור קנו או החליפו חלונות בבית, ו- 14.3% מתכננים מהלך שכזה במהלך השנה הקרובה

לקראת חג הפסח...

טיפים לניקוי ולאחזקה של חלונות ודלתות מאלומיניום

יש לנקות את הפרופילים באמצעות מים וסבון ולהמנע משפשוף העלול לפגוע בפני השטח הצבוע או המאולגן (אנודייז).

מומלצים לשימוש חומרי ניקוי חלשים המומסים במים:

חומרים לניקוי חלונות, סבון כלים מומס במים, כוהל או אלכוהול בריכוז גבוה.

בכל מקרה של ספק לגבי חומר הניקוי יש לקרוא היטב את מרכיב החומר הרשומים ע"ג האריזה- אין להשתמש בחומר ניקוי חריף.

רמת ה- PH (החומציות) המומלצת היא בתחום של 8-5 PH התחום הניטרלי והמומלץ.

 • יש להשתמש רק במטליות רכות ולהימנע מגירוד בסקוצ'ברייט.

 • במידה וצובעים את הבית יש לנקות במטלית ספוגה במים ולהוריד את הסיד/צבע כשהוא עדין טרי.

ולסיום... עצות לניקוי חיצוני של תריסי גלילה שאין אליהם גישה נוחה מבחוץ:

 • לסגור את התריס כמעט עד סופו.

 • להסיר בזהירות את מכסה ארגז התריס (מתוך הבית).

 • להעביר מטלית לחה לכל אורך השלבים הגלויים מבעד לארגז הפתוח.

 • "להעלות" את התריס ב- 2-3 שלבים ולחזור על פעולת הניקוי עד לגלילת התריס כולו.

 • במקרה שהתריס גדול- מומלץ להעזר באדם נוסף ולהכין מראש קערה/דלי מים בגובה פעולת הניקוי.

צילומים: יח"צ

כתבות נוספות
bottom of page