"שוקו וניל" - קומדיה ישראלית נושכת ומצחיקה עד דמעות

22/02/2015

קומדיה מרגשת של "התיאטרון העברי" – מה קורה כשסטודנטית אתיופית רוצה להשכיר דירה ליד האוניברסיטה ברמת-אביב?

ז'אנר:  קומדיה

מחזאי:  גדי צדקה

במאי:  גדי צדקה

שחקנים:  ארז שלם (צחוק מעבודה), פנינה ברט (קברט ז'בוטינסקי), אביבה נגוסה (המקרה המוזר של הכלב)/חלי אמרצ'י, רמי חזקיהו

בתפקיד אורח: עודד בן-עמי (ערוץ 2)

כתיבה: ארז שלם וגדי צדקה. בכיכובו של ארז שלם

תפאורות ותלבושות: בנו פרידל

עיצוב תאורה: טלצ'וק

עריכה מוזיקלית: קובי ויטמן

עריכת וידאו: רון זאבי

איפור: מיכל לסנר

צילום: כפיר בולוטין

ארז (ארז שלם) הוא סטנדפיסט רמת-אביבי, שמחליט לעזוב לברלין  - ארץ המילקי. הכל כבר מוכן, וכל מה שנותר הוא להשכיר את דירתו הסמוכה לאוניברסיטה. הוא מפרסם מודעה ובעקבותיה מגיעה אל מפתן ביתו אביבה (אביבה נגוסה) - סטודנטית לרפואה ממוצא אתיופי.

סטודנטית צעירה לרפואה – מרשים? אז זהו שלא. רפואה, רפואה אבל היא רחמנא לצלן – אתיופית!!! ומה עכשיו? דיירת אתיופית בבנין רמת-אביבי? היתכן?...אמו הפולניה (פנינה ברט) מתנגדת נחרצות לתוספת הצבע בבניין ומכנסת אסיפת דיירים בהולה.

שוקו-וניל, מטפלת בהומור ובסרקזם באחד הנושאים הכאובים של החברה הישראלית ומציבה מראה משעשעת, אינטליגנטית, חדה ושנונה, כזו שלא ניתן להתעלם ממנה. קומדיה ישראלית מרגשת, חכמה  ומצחיקה עד דמעות. קומדיית מצבים, המשלבת קטעי סטנדאפ מקוריים המשתלבים בתוך העלילה.

התיאטרון העברי הוא עמותה לטיפוח תרבות עברית, ויוצרים בה מיטב האומנים והשחקנים בארץ. התיאטרון הוקם על ידי הבמאי גדי צדקה וזוגתו השחקנית פנינה ברט בשנת 1996. התיאטרון מעלה מחזאות קלאסית עולמית, מחזאות קלאסית ישראלית ומפגש עם מיתוסים ישראליים.

בקומדיה המדליקה הזאת צחקתי עד דמעות, ומחיתי כפיים בהתלהבות...

ההצגה מציבה מראה שמאפשרת לבחון היכן אנו ממוקמים על סקאלת הגזענות, הסטריאוטיפים שמנהלים את יחסינו כלפי אנשים מעדות אלה ואחרות, כלפי מקומות מגורים, מקצועות, מראה חיצוני... - וכל זאת מתוך צחוק על עצמנו ועל הקודים החברתיים המקובלים.

רוצו לצפות. הנאתכם מובטחת בגדול !!!

 

Please reload

כתבות נוספות
Please reload