top of page

גל בוכניק פותח בי"ס למקצועות האפייה והקונדיטוריה בחיפה

גל בוכניק, שף קונדיטור מזה למעלה מ-20 שנה, ותיק ומוערך - פתח בית ספר למקצועות האפייה והקונדיטוריה בצ'ק פוסט בחיפה.

גל זכור לציבור גדול מתוקף השתתפותו בעונה הראשונה של תכנית הטלוויזיה "משחקי השף- קונדיטור'. זו היתה עונה רוויית משימות, וגמר מורכב ומאתגר. הוא הוכיח מקצועיות, יצירתיות ושאיפה למצויינות שהובילו אותו לניצחון הגדול.

בית הספר למקצועות האפייה והקונדיטוריה הוא הגשמת חלום עיסקי ראשון של גל לאחר הזכייה:

לדברי גל: "מדובר בבית ספר מקצועי ומאובזר בסטנדרטים הגבוהים ביותר. מתקיימות בו סדנאות אומן מהארץ ומחו"ל, קורסים מקצועיים קצרים וארוכים. סדנאות יומיות והשתלמויות במגוון נושאים".

בית הספר משתרע על 160 מטר, וכולל 2 כיתות לימוד בגודל של 40 מטר כל אחת. כל כיתה מתאימה ל- 12 תלמידים. הכיתות יאובזרו במשטחי אידוקציה חד פאזי, מוטות בלנדר, מיקסרים, תנורים מקצועיים לאפיית מאפים ולחמים, פרייזר שוק מרדדת, מקפיאים, מקררים מעבדי מזון ומיקרוגלים.

התנורים והציוד המקצועי סופקו על ידי חברת "א.מ. פתרונות אפייה" - יבואנית ומשווקת מותגי הבישול המקצועיים Memak ו- Zmatik, במסגרת הסכם שיתוף פעולה שנחתם בין הצדדים.

לאחר כ- 20 שנים של עבודת יצור בתחום הקונדיטוריה, כולל ניהול קונדיטוריה מפוארת בכרמיאל, מתמקד טל בוכניק בעבודתו כמרצה בסדנאות. בנוסף לכך, הוא נותן ייעוץ עסקי וקולינרי לחברות גדולות בשוק, בנושאים כמו פיתוח מתכונים ופרזנטציות עסקיות. בד בבד עם הקמת בית הספר החדש, הוא שוקד על שיתופי פעלה ומיזמים עסקיים נוספים, הוצאת ספר מתכונים ועוד.

(מימין) גל בוכניק וערן הרמן - תלמיד של גל, וה"סו-קונדיטור" שלו...

ניחוח של עוגיות מרוקאיות נישא ברחבי הצ'ק פוסט

גל בוכניק פתח את בית הספר המקצועי לקונדיטוריה בחיפה, והציג לאורחים סדנת אפייה של עוגיות מסורתיות למימונה.

למרות שגל קיבל פניות רבות לשיתופי פעולה באזור המרכז, בחר בוכניק, גם הפעם, ללכת עם הלב ולהקים את בית הספר באזור הצ'ק פוסט בחיפה.

במהלך החודשיים הקרובים (אפריל - מאי) יתקיימו במקום קורס קונדיטוריה מעשי (13 מפגשים), סדנת זילוף, קורס עוגיות מרוקאיות למימונה, שמרים כרוכים ועוגות בוקר, שוקולד ופרלינים, עוגות וקינוחי ראווה, מקרונים, שבועות, סדנת ילדים בחופשת הפסח ועוד.

לדברי גל:

"הופתעתי מאוד מאוכלוסיית הנרשמים לסדנאות. ידעתי שחסר בית ספר מקצועי באזור הצפון, ולכן ציפיתי לקהל מהאזור, אבל מסתבר שאנשים עולים לרכבת מהדרום וממרכז הארץ, ומגיעים לכאן במיוחד".

את פתיחת בית הספר בחר גל לחגוג בהעברת סדנאות אפייה מעשיות והראשונה שבהן היא סדנא שבה נחשפו סודות עוגיות המימונה.

"מאחר שאני באופיי טיפוס של עשייה, ופחות של נאומים, השקות נוצצות ולחיצות ידיים - בחרתי לחנוך את הפתיחה של בית הספר בסדנה מעשית בה אוכל לחלוק את הידע שלי עם כולם. המימונה שבמהותה מזמינה את כל האוכלוסיה להתארח ולחגוג, השתלבה מצוין עם מועד הפתיחה, ועם ההוויה של בית הספר – מקום שיהיה פתוח לכל הקהלים, וילמד את כולם איך לאפות ולחגוג כמו שצריך".

בסדנת האפיה של עוגיות מרוקאיות למימונה לומדים להכין מבחר עוגיות ובהן: מסאפן, שבקיות, עודיות בוטנים, עוגיות קוקוס, מרציפנים, מקרוד ועוד.

לדברי גל:

"בקונדיטוריה ישנן 4 קטגוריות:

פטיסרי - עוגיות ראווה

שוקולטיירי - פרלינים

קונפיטרי - עולם הממתקים (מרמלדות...)

וינסטרי ובולונג'רי - לחמים ומאפים

הממתקים המזרחיים הם נישה נפרדת. כאשר נצמדים להוראות המתכון - קל ומהיר להכין אותם. היצירתיות באה לידי ביטוי בהרכבת המנה.

העוגיות המרוקאיות הן בדרך כלל פרווה, כי הן נאכלות לאחר ארוחה בשרית, וגם כי קשה לעבוד עם חמאה בלישה ארוכה. לכן עובדים עם שומן מוקשה כמו מחמאה, נטורינה..."

אפינו, טעמנו, וליקקנו אצבעות. אלי אלי, שלא ייגמרו המתוקים המזרחיים-מרוקאיים האלה לעולם...

לפרטים על הסדנה הקרובה: https://galbuchnik.co.il

צילומים: סימה להט, ליאת אמסילי

וידאו: סימה להט

כתבות נוספות
bottom of page