top of page

לוק&לוק משיקה קופסאות איחסון וכלי בישול סטון

LOCKַ&LOCK - ענקית קופסאות האיחסון הקוריאנית - מתהדרת בקופסאות אחסון ייעודיות.

החברה הקוריאנית הוקמה ע"י סנאן אנגובולקו. היא מייצרת אינספור קופסאות אחסון ייעודיות, מיכלי אחסון למזון יבש (קטניות, סוכר, קמח, פסטה, עוגיות, קורנפלקס, פיצוחים, בייגלה ועוד) ועד לכלי אחסון למזון רטוב (תבשילים, סלטים, ירקות ופירות).

אודות השיטה והחברה:

שימור המזון הוא אחת הטכנולוגיות הצבאיות שהתגלגלו לחיי היומיום ושיפרו אותם. הפטנט של שימור מזון בוואקום הומצא כבר בשנת 1810, כשהממשלה הצרפתית הציעה פרס כספי למי שיצליח להציג שיטה זולה ויעילה לשימור מזון. היה זה הממציא הצרפתי ניקולא אפר (Nicolas Appert) שזכה בפרס, כשהציג את שיטתו - שימור מזון בצנצנות זכוכית שהורתחו במים, ונאטמו בשעם.

מאז עברו עידן ועידנים, ושיטות האחסון הלכו והשתכללו.

בשנת 1978 הגיחה לראשונה לעולם היצרנית הקוריאנית "לוק אנד לוק". היא שינתה את תפישת אחסון המזון והפכה להיות החברה המשמעותית, הגדולה והמשפיעה ביותר, שמכתיבה את הטון בענף קופסאות האחסון.

כל קופסאות המותג עשויות מפלסטיק ומיועדות לשימוש במקרר, במיקרוגל, במקפיא. הקופסאות נאטמות הרמטית הודות לארבעת כנפיהן ולפס הסיליקון, המבטיחים מניעת כניסת האוויר לכלי, אטימה מוחלטת ובכך נמנעת התחמצנות של המזון. בנוסף, כל קופסאות המותג אינן מכילות ביספנול A - חומר כימי שנמצא בשימוש רחב בתעשיית הפלסטיק בעיקר לייצור של פוליקרבונט, פלסטיק קשיח וקל ולו מיוחסת פעילות הדומה לפעילות הורמון האסטרוגן בריכוזים מסוימים אשר זולגת למזון בעת החימום בכלי כתוצאה מזליגה מכלי האחסון. הקופסאות עמידו, בחום של עד 120 מעלות מקסימום וניתנות לשימוש בתא ההקפאה ללא חשש משברים בשל עמידותן בטמפרטורה נמוכה של עד מינוס 20.

מימין: דוד שאול – מנכ"ל לוק אנד לוק, עופר פתיה – סוכן מכירות צפון, צדוק שמיר – מנהל מכירות כללי

באירוע החשיפה של חדשנות המותג, אמרה קורין פיזנטי – פיזנטי תקשורת:

"חברת לוק אנד לוק לא נחה על זרי דפנה. ממוצרים בתחום קופסאות אחסון פונקציונליות, היא משיקה את סדרת הסירים והמחבתות בטכנולוגיה חדשנית ומיוחדת - סטון".

לדברי דוד שאול - מנכ"ל לוק&לוק:

"כזכיין ישראלי, חשוב לנו לחדש ולהשתדרג - ממיכלי אחסון למזון, ועד לסדרה החדשנית של סטון. ניתן לטגן בהם ללא שמן. לכן הבישול נחשב בריא.

בסירי סטון יש 6 שכבות ציפוי, ביניהן שיש, אלומיניום, קרמיקה...

הקופסאות איכותיות. מיוצרות ללא כימיקלים. עמידות ב-120 מעלות חום, מתאימות להקפאה, לקירור ולהגשה. הן אטומות ב-100% באמצעות 4 כנפיים וסרט סיליקון. למזון המאוחסן בקופסה לא חודר חמצן, ובכך שומרות על טריות המזון היבש והלח לזמן ממושך".

דוד שאול גאה במוצרי לוק&לוק

לקראת חגי תשרי משיקה החברה מספר חידושים מרעננים שנכנסו לתחום האחסון:

Steam hole - קופסאות אחסון מזכוכית קלת משקל (כ- 10% קלה יותר מזכוכית רגילה) מחוסמת ומלוטשת מסוג ) borosilicate עשויה מבורון וסיליקה ועמידה בשבר וניפוץ) לאחסון וחימום עוצמתי של המזון ללא הסרת המכסה במיקרוגל!

בשל היות הקופסאות מזכוכית הן אינן סופגת טעמים ואין בהן סכנה לאינטראקציה כימית עם המזון. לקופסאות אלו מכסה פלסטיק מיוחד ובו פתח ייעודי לחילוץ האדים המאפשר לחמם את התבשיל בתוך הכלי במיקרוגל כשהוא מכוסה ובכך להרחיק את הקיטור החם ולשמור על לחות המזון.הסדרה מוצעת בגדלים שונים: ml500, ml760, ml890, ו-ml1300 ומציעה מכסים בצבעי שחור או לבן.

מחיר: 28-42 שקל, בחנויות כלי הבית וברשתות השיווק ברחבי הארץ.

Inter lock – קופסאות איחסון בפטנט ייחודי המאפשר הברגה של כלי אחסון אחד למשנהו, ובכך חוסך מקום רב. ההברגה בין בסיס למכסה מאפשרת אחסון בניצול מקום מקסימאלי גם בדלת המקרר.

מחיר: 10-20 שקל, בחנויות כלי הבית וברשתות השיווק ברחבי הארץ.

Two ways - למה לעטוף לבית הספר את דגני הבוקר בשקית ניילון, כשאפשר לשמור עליהם בתוך קופסת איחסון רב שימושית, מיוחדת ואטומה המאפשרת לשמור בצד אחד את הדגנים ולהבטיח על שמירת טעמם, ומהצד העליון - לאחסן גם את הנוזל המועדף שישלים את הארוחה. (הקופסאות מאפשרות למעשה שילוב של מזון רטוב/יבש. ירקות חתוכים + רוטב לסלט, גרנולה + יוגורט וכדומה).

מחיר: 17 שקל בחנויות כלי הבית וברשתות השיווק ברחבי הארץ.

לקראת החגים לוק&לוק השיקה את סדרת כלי הבישול STONE

הסדרה המתהדרת ב-6 שכבות ציפוי שתכליתה - בישול נטול שמן!

חברת לוק אנד לוק הקוריאנית שכבשה את תחום קופסאות אחסון המזון בעולם כולו, מסתערת עתה גם על נישת כלי הבישול ומשיקה את סדרת כלי הבישול STONE המאגדת סירים, מחבתות, קלחות ומחבתות ווק המאפשרת בישול דיאטטי ללא שמן.

כל כלי הבישול בסדרה האמורה ניחנים במבנה תרמי של 6 שכבות והם עשויים מ-3 ציפויים טבעיים שונים של קרמיקה, אלומיניום ושיש היוצרים בישול השומר על ערכים תזונתיים בכל סוגי המזון.

הכלים בסדרת STONE נטולים חומרים רעילים (PFOA, עופרת וקדמיום), והציפויים השונים נועדו להבטיח מניעת הידבקות המזון לדפנות ותחתית הכלים. הכלים מותאמים לכל טכנולוגיות חימום הכיריים הקיימות בעולם: גז על אש גלויה, כיריים אלקטרוניות, תנור, ויטרו-קרמיק, הלוגן ואינדוקציה (IH).

ייחודיות הסדרה טמונה כאמור ביכולתה לאפשר בישול נטול שמן (כולל "טיגון" חביתה) והימנעות מפעולת חריכה ודביקות אפילו במצב של בישול יתר או בפעולת בישול המצריכה תהליך ממושך, זאת הודות לשילוב שלושת הציפויים הנ"ל המבטיחה כי הנדסת השכבות, קירות הסירים והמבנה הפנימי הייחודי של הסירים ילכוד וישחרר אנרגיה, פיזור חום אחיד ויאפשר בישול חסכוני באנרגיה.

שילוב הציפויים שומר על טמפרטורה אחידה, מגביר את התעבות האדים על מכסה הסירים, ובכך נוצר טפטוף תמידי על התבשיל. כתוצאה מכך, התבשיל שבסיר מתבשל לאיטו מתחת לנקודת הרתיחה ושומר על מרכיביו החיוניים ועסיסיותו. הסירים של 'סטון' מאפשרים כאמור בישול נטול בשמן ומשום זאת הבישול בהם הוא אידיאלי בתזונה מונעת ובשמירה על אורח חיים בריא.

כמו כן, הסדרה מגובה בטכנולוגיית anodizing (הקשחה) שמספקת עמידות בפני קורוזיה. תהליך הציפוי של "אנודייז" –הוא למעשה תהליך פסיבי אלקטרוליטי שמטרתו הגדלת שכבת התחמוצת. טכנולוגיה זו מוכרת היטב מתחום האווירודינמיקה, המטוסים, האניות והבניין של שילוב חומרים חיצוניים עמידים. מוצרי הסדרה כולה עברו כאמור תהליך אנודיזציה כדי ליצור מוצקות משטח מעולה, עמידות בפני קורוזיה ועמידות שחיקה.

היתרון בשימוש בטכנולוגיה זו היא הקשחה והידוק מוחלט של השכבות המבטיח חוזק עוצמתי אשר ימנע פירוק של השכבות בחום וכן עמידות גבוהה בפני שריטות וחירוץ המשטח תוך כדי בישול, מבלי להתנות את הבישול בשימוש בכלי עץ וסיליקון בלבד.

המוצרים עמדו במבחן 50 אלף שטיפות לניקוי.

טווח מחירים: 160-300 ₪ (תלוי בגודל כמובן)

ניתן להשיג ברשת חנויות ניו-פארם, סמאט-פארם ובחנויות כלי הבית וכן ברכישה אונליין בשופר-סל.

צילומים: סימה להט, יח"צ

כתבות נוספות
bottom of page