top of page

יוסי (יוסף) עזריה - מטפל רב תחומי ב"דרך המגע"

פגשתי את יוסי (יוסף) עזריה באירוע הפנינג אביב ישראלי שהתקיים ב"אחוזת ראשונים" - דיור מוגן בראשל"צ, מול דוכן עמוס מוצרים לשיפור הבריאות ואיכות החיים.

לדבריו של יוסי (יוסף) עזריה:

”בילדותי סבלתי ממחלות רבות: אולקוס, סינוסיטיס, ארטריטיס... הראומטולוג שטיפל בי, נתן לי קורטיזון, והציע לי "ללמוד לחיות עם זה, כי זה מה שיש"...

בשנת 1968, בגיל 23, לאחר שירותי הצבאי, פגשתי ניצול שואה שניצל לאחר שיצא מ"קבר אחים". הוא למד רפלקסולוגיה בשוויץ. עיתון המשמר דאז, פרסם כתבה על כך שהוא עוזר לאנשים להרפא. נפגשנו, ומיד נוצר בינינו קליק. הוא הדריך אותי בריפוי עצמי. בעקבות כך, נסעתי מירושלים לתל אביב כדי ללמוד עיסוי. בלימודים איבחנו את יכולותיי, וקראו לי "בעל ידי זהב" או "בעל ידי הקסם". לעומת זאת בני המשפחה והחברים – היו ספקנים ואפילו לעגו לי. בחלוף השנים, הם גילו את כוחות הריפוי בידיים שלי.

תחילה, ריפאתי את הסינוסים, הכיבים והכאבים שלי. גלגלתי מכשירי עיסוי, ובמשך הזמן התחלתי לפתח מכשירים חדשים. זכיתי לתגובות חיוביות. אמרו לי: "זה עובד!". טיפלתי באח"מים, שרי ממשלה, קציני צה"ל, נתתי הרצאות בבתי מלון, בחוגים פרטיים, בימי כייף – בפורומים גדולים וקטנים.

לפני שנתיים, התחלתי לרעוד בידיים. אובחנתי כסובל ממחלת הפרקינסון. חברה טיפלה בי באמצעות דיקור, ובשיטת הרפואה הקוראנית – הסוג'וק, ואני המשכתי לטפל בעצמי באותן השיטות. כל התסמינים נעלמו.

כיום אני מרגיש שמחלות הילדות שלי, כיוונו אותי לעיסוק שלי: פיתוח מכשירי עיסוי וטיפול בדרך המגע. אין מקריות, כי הכל קרה וקורה מהשם. אני רואה בכך שליחות – לעשות טוב לאנשים. אני יודע שבעזרת אמצעים פשוטים וזולים – אפשר לטפל בנכים בגוף ובנפש, ולהקל על סבלם.

אני בן 73. לדאבוני, ילדיי, תמר, ערן, גיא ומעיין - לא בחרו להמשיך את דרכי. אני ממשיך בה מכוח האמונה, ומכוח התוצאות בשטח. אני מקבל בלי סוף שיחות טלפוניות ומכתבי תודה מלקוחות שהפכו לחסידי השיטה".

יוסי אוהב לפתח מוצרים לשיפור הבריאות ואיכות החיים, ביניהם:

הגה עיסוי

כיסוי הגה לעיסוי כפות הידיים בזמן הנהיגה. נראה שמהפקקים לא נצליח להתחמק. אז לפחות נהנה מעיסוי טוב שנוגע בנקודות ספציפיות בכפות הידיים, על פי שיטת הרפלקסולוגיה ותורת הסוג'וק.

רעיון מקורי. משפר זרימת דם, מפחית מתח ונוקשות בעורף, צוואר ושכמות – תוך אחיזה קלה של ההגה, מיטיב עם האיברים הפנימיים, משחרר את אזור התעלה הקרפלית (שורש כף היד), מונע החלקה של ידיים מזיעות מההגה, בימים חמים, ההגה פחות חם בזכות המגע החלקי בבליטות שעל הכיסוי.

גל-יד

מקלידים שעות רבות? חשים כאבים בכפות הידיים או באצבעות? המכשיר שפותח בהשראת הרפלקסולוגיה, מאפשר אתנחתא של עיסוי למספר דקות וחזרה לעבודה.

מגלגלים את "גל-היד" בקצב איטי בין שתי כפות הידיים. לסובלים מדלקת וכאב – מומלץ לעסות חלש ובקצב איטי יותר. השימוש בו למספר דקות, מספר פעמים ביום, או בכל הזדמנות, יעניק לכפות הידיים גמישות, חום, וזרימת דם טובה יותר. הוא מקל על אסטמה, ליחה טורדנית, וסינוסיטיס. כמו כן מסייע לילדים עם בעיות מוטוריות וקואורדינציה.

המכשיר הוכח כיעיל לסובלים מבעיות C.T.S. – לחץ בתעלה הקרפאלית (שורש כף היד), שגורם לתחושת נימול.

למי מיועד? * למטפלים ומעסים * לסובלים מכאבים בכפות ידיים * למקלידים שעות רבות * למבצעים עבודות פיזיות עם הידיים * לרוצים להתפנק מעיסוי * למחפשים מתנה מקורית

רגלון גוף האדם משתקף בכף רגלו. בעזרת עיסוי זהיר ומבוקר בכפות הרגליים ניתן לזרז את פעולת חילוף החומרים, ולהעצים את האנרגיה החיובית. פועל בשיטת הטיפול הרפלקסולוגי. פותח חסימות בזרימת דם, משכך כאבים בכפות הרגליים, ומשפיע לטובה על תפקוד האיברים הפנימיים.

השימוש בו נעשה תוך כדי ישיבה על כסא בזווית ישרה, צפייה בטלוויזיה (אין לשקוע בכורסה), שיחת טלפון, לימודים, מחשב. תחילה, מוטב לגלגל עליו את כפות הרגליים מכל הצדדים, עם גרביים, עד שמתרגלים בהדרגה.

טבעת עיסוי לאצבע – טבעת סוג'וק

מקורה של הטבעת ברפואה הקוריאנית. "הסוג'וק" - גוף האדם, מיוצג כולו בכל אצבע ואצבע. עיסוי האצבעות באמצעות הטבעת - יעיל למניעת מחלות ולטיפול בהן.

כידוע, האצבעות הן איבר רגיש במיוחד, עם ריכוז גבוה של תאי עצב תחושתיים. עיסוי שלהן מרגיע ומשפיע על ההרגשה באופן מיידי.

הטבעת בצבע הזהב, חזקה יותר מהכסופה, ומתאימה לחיזוק, איסוף, ריכוז ושמירה על אנרגיה. הטבעת בצבע הכסף עדינה יותר ומתאימה להרגעה.

הטבעת נועדה לזמן עיסוי האצבעות בלבד, ואין להשאירה על האצבע.

ידוע שכוח הריפוי לגוף ולנפש נמצא בתוך הגוף עצמו. הוא רק צריך הכוונה. יוסי (יוסף) עזריה עושה זאת "בדרך המגע" האוהב, ובאמצעות מכשירי העיסוי שהוא מקפיד לפתח לטובת מטופליו. זוהי השליחות ומשמעות חייו.

יוסי (יוסף) עזריה

  • הרצאות

  • מוצרים ומכשירים לשיפור הבריאות ואיכות החיים

טלפון 052-2745673 03-9667491

אתר WWW.YOSEFAZARIA.CO.IL

מייל yosefyhazaria@gmail.com

צילומים: סימה להט

כתבות נוספות
bottom of page