top of page

צורת המים - THE SHAPE OF WATER

ארה"ב /קנדה 2017

אורך הסרט: 123 דקות

זוכה פרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה 2017

זוכה 2 פרסי גלובוס הזהב :

הבמאי הטוב ביותר – גיירמו דל טורו

פס הקול הטוב ביותר – אלכסנדר דספלה

מועמד ל 13 פרסי אוסקר (הטקס ייערך ב 4.3.18):

 • הסרט הטוב ביותר

 • הבמאי הטוב ביותר- גיירמו דל טורו

 • השחקנית הטובה ביותר– סאלי הוקינס

 • שחקן המשנה הטוב ביותר- ריצ'רד ג'נקינס

 • שחקנית המשנה הטובה ביותר- אוקטביה ספנסר

 • התסריט המקורי הטוב ביותר – גיירמו דל טורו, ונסה טיילור

 • הצילום הטוב ביותר- דן לאוסטס

 • העריכה הטובה ביותר- סידני וולינסקי

 • הפסקול המקורי הטוב ביותר- אלכסנדר דספלה

 • עיצוב התפאורה הטוב ביותר: פול דנהאם אוסטרברי, ג'פרי א.מלבן, שיין ויאו

 • עריכת הסאונד הטובה ביותר- נתן רוביטייל, נלסון פררה

 • מיקס הסאונד הטוב ביותר- גלן גותיאר, כריסטיאן קוק, בראד זוראן

 • עיצוב התלבושות הטוב ביותר- ליסה סקוורה

יוצרי הסרט:

במאי : גיירמו דל טורו

תסריט : גיירמו דל טורו , ונסה טיילור

סיפור: גיירמו דל טורו

מפיקים : גיירמו דל טורו , ג'יי מיילס דייל

צילום : דן לאוסטס

עיצוב : פול דנהאם אוסטרברי

עריכה : סידני וולינסקי

מוסיקה : אלכסנדר דספלה

בהשתתפות:

סאלי הוקינס – אלייזה אספוסיטו

מייקל שאנון – ריצ'ארד סטריקלנד

אוקטביה ספנסר – זלדה פולר

ריצ'ארד ג'נקינס - גילס

דאג ג'ונס - היצור

מייקל סטולברג – ד"ר רוברט הופסטטלר

הסרט מופץ ע"י א.ד מטלון ופורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב- 15.02.2018

תקציר הסרט:

מאת הבמאי והתסריטאי גיירמו דל טורו – אשר יצר אגדה מעולם אחר, על רקע המלחמה הקרה באמריקה 1962. אליזה הבודדה (סאלי הוקינס) עובדת כמנקה במעבדה ממשלתית חבויה תחת אבטחה גבוהה, ולכודה בחיים של בידוד. החיים של אליזה משתנים לנצח כאשר היא וחברתה לעבודה (אוקטביה ספנסר) מגלות ניסוי סודי ומסווג.

על ההפקה:

"מים מקבלים את הצורה של מה שמחזיק אותם באותו רגע, ולמרות שהמים יכולים להיות כל כך עדינים, זה גם אחד הכוחות הכי חזקים שקיימים. כמו אהבה - זה לא משנה לאיזו צורה אנו מכניסים אהבה, היא מקבלת את הצורה המתאימה, בין אם זה גבר, אישה או יצור", אומר הבמאי גיירמו דל טורו על הרעיון מאחורי הסרט.

לחקור את הרעיון של אהבה והמחסומים שלה, פנימיות וחיצוניות, היה חשוב ביותר לדל טורו: "רציתי ליצור סיפור יפה ואלגנטי על תקווה וגאולה כתרופה נגד הציניות של ימינו. רציתי שהסיפור הזה יקבל צורה של אגדה, יש לך יצור אנושי צנוע שנכנס למשהו גדול יותר ומרכזי יותר מכל דבר אחר בחייה. ואז חשבתי שזה יהיה רעיון נהדר להראות את האהבה הזאת בסמוך למשהו בנאלי ורע כמו שנאה בין עמים, שהיא המלחמה הקרה, לבין השנאה בין אנשים בגלל גזע, צבע ומין ".

דל טורו רצה לעשות מחווה לז'אנר סרטי המפלצות, אולם להכניס בו טוויסט: "בסרטי המפלצות של שנות ה-50, סטריקלנד, הסוכן הממשלתי מרובע הלסת והיפה, יהיה הגיבור, והיצור יהיה הנבל. רציתי להפוך את הדברים האלה", אומר דל טורו.

כל אחד מהתפקידים בסרט נכתב עבור שחקן ספציפי - אותם שחקנים שדל טורו ליהק לסרט. "הוא התאים את התסריט לקולות שלהם, ולא להיפך", אומר המפיק מיילס דייל, "וזה מלהיב להיות מסוגל לעשות זאת."

"זה סרט מאוד מיוחד", אומרת השחקנית סאלי הוקינס. "לקחת חלק בזה היה כל כך משמעותי עבורי, זה סיפור שיהיה לעד חלק מהלב שלי".

השחקן מייקל שאנון מספר: "נמשכתי לסרט כי הרגשתי שיש בו את היכולת לעורר תקווה באנשים ולגרום להם להיות יותר טובים אחד עם השני - זה משהו שחסר מאוד בתקופה הנוכחית. זה סיפור על עד כמה שווה שתהיה לך אהבה בחייך, בכל מחיר. לפעמים האהבה דורשת ממך להתמודד עם הפחדים שלך, או להקריב קורבנות, אבל בסוף היום זה שווה את זה".

עבור ריצ'רד ג'נקינס, הסרט חרג אפילו מעבר לקהל הרגיל של דל טורו. "הקולנוע של גיירמו הוא לא כמו שום דבר אחר, אבל הסרט הזה הוא גם שונה מכל מה שהוא עשה בעבר", הוא מציין.

אוקטביה ספנסר רק חיכתה לטלפון מדל טורו. "פגשתי אותו לפני שקראתי את התסריט והרגשתי כאילו הכרתי אותו כל חיי", מספרת ספנסר. "בתור קולנוען, הוא כמו אלכימאי, הוא הופך את הנושאים האנושיים למשהו אחר."

השחקן דאג ג'ונס, שעבד עם דל טורו כבר ב-6 סרטים, מסכם: "ב'צורת המים', גיירמו חוזר אל השורשים האמנותיים שלו ומאפשר לכל היצירתיות שלו לזרום."

סרט פסיכודלי שעוסק בהצלת יצור לא אנושי מידיו של איש לא אנושי. היצור מתגלה כ"מבין רגשות" כלפי אליזה – המושיעה שלו. שניהם בודדים שמיתעלים מעל פגמים וקשיים, ומפתחים רגשות וקירבה.

כתבות נוספות
bottom of page