top of page

הסרט "ולריאן ועיר אלף הכוכבים"

VALERIAN AND THE CITY OF A THOUSAND PLANETS

ארה"ב 2017

בימוי: לוק בסון

תסריט: לוק בסון

מבוסס על הקומיקס מאת פייר כריסטין ז׳אן קלוד מז'רס

הפקה: לוק בסון

צילום: טרי ארבוגסט

עריכה: ג'וליאן ריי

פסקול: אלכסנדר דספלט

בהשתתפות:

קארה דלווין – לורלין

דיין דהאן – ולריאן

איתן הוק – ג'ולי

קלייב אוון – המפקד פיליט

ריהאנה - באבל

אורך הסרט: 136 דקות

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב- 20.7

תקציר:

במאה ה-28, ולריאן (דיין דהאן) ולורלין (קארה דלווין), הם צוות של שני סוכנים מיוחדים של ממשלת הטריטוריות האנושיות. הם יוצאים למשימה בפיקודו של שר ההגנה (קלייב אוון) אל תוך העיר אלפא, המאגדת בתוכה תושבים מאלפי גלקסיות הפזורות ביקום, אשר התאגדו יחד על מנת לחלוק ידע, אינטליגנציה ותרבות אחד עם השני.

יש מסתורין האופף את מרכזה של אלפא, כוח אפל המאיים על הקיום השלו של עיר אלף הכוכבים. ולריאן ולורלין חייבים לצאת למרוץ לזיהוי האיום ולהציל לא רק את אלפא, אלא את עתיד היקום כולו.

על ההפקה:

זמן רב לפני שלוק בסון הפך לאחד מבמאי הפעולה החשובים והאייקונים בעולם - הוא היה ילד צעיר המכור לסדרת ספרי קומיקס בשם "ולריאן ולורלין". הוא נזכר: "כשהייתי בן עשר הייתי הולך לקיוסק בכל יום רביעי. פעם מצאתי מגזין בשם 'פיילוט', ובפנים גיליתי את 'וולריאן ולורלין'. באותו יום התאהבתי בלורלין, ורציתי להיות ולריאן", מספר בסון.

עד מהרה, בסון התמכר לסדרת הנובלה הגרפית שכתב הסופר הצרפתי פייר כריסטין ואויר בנועזות על ידי ז'אן קלוד מז'רס. בסון בלע את כל 22 הגיליונות של הקומיקס. "זו הייתה שנת 1970, וזו היה הפעם הראשונה שנחשפתי לבחורה המודרנית שמכסחת את כולם", הוא אומר. "זה לא היה גיבור העל עם השכמייה, זה היה הרבה יותר קל, חופשי ומהנה כי לורלין ו-ולריאן היו כמו שני שוטרים נורמליים היום - חוץ מזה שזה מתרחש במאה ה - 28 והכל שם מוזר ומופלא", אומר בסון.

בסון תמיד חלם להביא לחיים את ולריאן ולורלין, אולם נדרשה קפיצה אבולוציונית ענקית באפקטים חזותיים כדי לאפשר זאת. לאחר שהבמאי ג'יימס קמרון הזמין את בסון לסט הצילומים של אפוס החלל שלו, 'אווטאר', החליט הבמאי הצרפתי שהגיע הזמן. "כאשר הגיע אווטאר, פתאום הכול נראה אפשרי, אני זוכר שחשבתי: 'יום אחד אחזור למדע בדיוני עם הכלים החדשים האלה, והמגבלה היחידה תהיה הדמיון שלי'. אז החלטתי לעשות את ולריאן ", מספר הבמאי.

ליהוק השחקנים:

תוך דקות ספורות מפגישתו עם דיין דהאן, ידע בסון שהוא מצא את מי שיגלם את גיבור ילדותו. הוא מספר: "ראיתי מספר סרטים של דיין ואהבתי אותו כשחקן. בפעם הראשונה שפגשתי אותו במסעדה הוא חייך ואמר 'היי', וזהו זה. ידעתי. הטון של קולו, הניצוץ בעיניו וחיוכו - חשבתי "אל אלוהים. הבחור הזה הוא ולריאן".

דהאן רצה לגלם את דמותו של ולריאן מפני שהוא נתן לו לגלם דמות המשלבת חוקר-חלל בעתיד, שהוא גם במקרה רומנטיקן חסר תקנה. הוא מספר על דמותו: "ולריאן יש מאוהב קשות בלורלין, אבל יש לו היסטוריה כדון ז'ואן עם נשים", מספר השחקן. "הסרט הוא לא רק על הצלת היקום, אלא גם על המשימה של ולריאן לשכנע את לורלין שהם צריכים לבלות את שארית חייהם יחד", מבחין דהאן.

לוק בסון הכיר את קארה דלווין מעולם הדוגמנות, אולם רצה לוודא שיש לה את היכולות הפיזיות לתפקיד ושהיא לוקחת את קריירת המשחק שלה ברצינות.

לשם כך העביר אותה תהליך של אודישן קפדני שבסיומו קבע בסון שהתשובה היא "כן" מהדהד.

השחקנית הבריטית מספרת: "לוק העביר אותי מבחנים כמו שאתה צריך בבית ספר למשחק, הוא היה מבקש ממני להיות חיה וכל מיני דברים כאלה. הוא עבר איתי בשיטה הקלאסית וזה היה מאוד מגניב", מספר דלווין. דלווין רצתה לשחק מאז שהיא זוכרת את עצמה, ולכן התרגשה מאוד לעבוד עם במאי שאת סרטיו העריצה שנים. "כילדה, אני זוכרת איך הייתי מהופנטת מהצבעים ומהדמויות ב'אלמנט החמישי', התאהבתי בו, וזה נשאר אחד הסרטים האהובים עלי בכל הזמנים", מספרת דלווין.

לבסון היה חשוב לשלב את ז'אנר המדע הבדיוני עם האסתטיקה התוססת שלו. עם הטכנולוגיה שסוף סוף צמצמה פערים עם החזון שלו, צפויה חווית צפייה שתשאיר את הצופים חסרי נשימה. "אנחנו מראים לך את העולם המטורף הזה של המאה ה-28, אבל החיים, התחושות והרגשות של הדמויות הם אלה שכולם יכולים להזדהות איתם", הוא מסכם. "אתם תאהבו את ולריאן ולורלין בגלל מי שהם ומה שהם עוברים יחד", מסכם הבמאי.

על הבמאי והשחקנים:

לוק בסון – במאי

הבמאי הצרפתי אחראי על שלל להיטי אקשן, ביניהם: "לאון", "האלמנט החמישי", "לוסי", "ניקיטה", "החבר'ה הרעים" עוד ביים את סדרת הסרטים "ארתור והמינימונים".

כמוכן כתב והפיק שלל סרטים נוספים: "קולומביאנה", "חטופה 2", "נעולים", "טרנספורטר", ועוד.

קארה דלווין – לורלין

הדוגמנית המצליחה שהפכה לשחקנית כיכבה בסרטים: "ערים של נייר", "יחידת המתאבדים", "פני מלאך", "אנה קרנינה" ו"בקדחת הצבעוני" שעתיד לצאת בקיץ הקרוב.

דיין דהאן – ולריאן

כיכב בסרטים: "כרוניקה בזמן אמת", "התרופה לשלמות", "ארץ יבשה", "ספיידרמן המופלא 2", "החיים אחרי בת'", "הרוג את יקירך", "לינקולן", "המקום בתוך היער" ועוד. כמו כן, השתתף בפרקים בסדרות הטלוויזיה "בטיפול" ו-"דם אמיתי".

סרט דמיוני מז'אנר הסרטים של "מלחמת הכוכבים". גרפיקה מהממת. מומלץ לחובבי הז'אנר.

כתבות נוספות
bottom of page