top of page

הסרט "בייבי דרייבר"

BABY DRIVER

ארה"ב 2017

בימוי: אדגר רייט

תסריט: אדגר רייט

הפקה: טים ביוון, אריק פלנר, נירה פארק

צילום: ביל פופ

עריכה: ג'ונתן איימוס, פול מכליס

פסקול: סטיבן פרייס

בהשתתפות:

קווין ספייסי - דוק

אנסל אלגורט - בייבי

לילי ג'יימס - דבורה

ג'ון האם - באדי

ג'יימי פוקס - בייטס

אורך הסרט: 113 דקות

הסרט מופץ ע"י א.ד מטלון ופורום פילם והגיע לבתי הקולנוע ב-29.06.2017

תקציר:

בייבי, נהג שודים צעיר ומוכשר (אנסל אלגורט מ-'אשמת הכוכבים'), נעזר במוזיקה על מנת להיות הכי טוב במשחק. כאשר הוא פוגש את נערת חלומותיו (לילי ג'יימס), בייבי רואה הזדמנות לזנוח את חיי הפשע ולצאת לחופשי. אולם לאחר שנאלץ לעבוד עבור ראש ארגון פשע (קווין ספייסי) הוא חייב להתמודד עם המציאות, כאשר שוד שלקח בו חלק משתבש ומאיים על חייו, אהבתו והחופש שלו.

על ההפקה:

הבמאי, אדגר רייט, היה בעצמו נהג צעיר בן 21, כשהיה מאזין למוזיקה שלו ומדמיין אותו כחלק ממרדף מכוניות גדול.

שנים לאחר מכן, רייט מביים את המרדף שלו, ואת סרטו החדש סביב זה. הוא מספר: "זה פרויקט שהיה חלום. שתי התשוקות הגדולות ביותר שלי משתלבות יחד בסרט אחד. תמיד רציתי לעשות סרט פעולה שמונע על ידי מוזיקה", מספר רייט.

" יש מוסיקה, יש כוריאוגרפיה, אבל זה לא המיוזיקל הנורמטיבי", צוחק רייט על סרטו. "יחד עם זאת, היינו צריכים לשמור על תחושת הטון הנכונה, שהיא גם אינטנסיבית וגם מותחת, אבל הכי חשוב לנו היה שיהיה כיף ומרגש".

המפיקה נירה פארק מוסיפה: "המוזיקה בסרט לא שם רק מפני שאדגר אוהב מוסיקה. המוזיקה היא הדרך של הצופים לתודעה של הדמות הראשית, לראות את העולם דרך עיניו ואוזניו. בהתמודדות עם העבר הטראומטי שלו, בייבי מטביע את העולם סביבו תמיד על ידי האזנה למוזיקה באמצעות iPods גנובים".

השחקן אנסל אלגורט, המגלם את דמותו של בייבי נזכר ומספר: "העבירו לי את התסריט על אייפד שהיה בו קישורים שאפשר היה ללחוץ עליהם, והמוזיקה תתנגן בזמן שאתה קורא את התסריט. המוזיקה הניעה את התסריט, וזה משקף איך הסרט הזה עובד. כבר מהקריאה אתה יכול להרגיש את קצב הסצנות".

השחקן ג'ון האם ("מד מן") המגלם את דמותו של באדי, מוסיף: "האלמנט המוזיקלי מרכזי מאוד, וזה מעניין ומאפשר לאדגר לשחק עם המיומנויות שלו.

האם ממשיך, "באדי רואה מיד כי בייבי מוכשר מאוד בתחום. והצוותים האלה, ששודדים בנקים לפרנסתם, מסתמכים על הבחור הצעיר הזה שצריך להביא אותם ולהבריח אותם בצורה מהירה ויעילה ככל האפשר - ובייבי צריך להוכיח שהוא טוב מאוד בזה ובמהירות רבה".

השחקן ג'יימי פוקס, המגלם את בייטס, מספר: "מעולם לא ראיתי דבר כזה בעבר והתרשמתי מאוד מנכונותו של אדגר לקחת סיכון עם משהו כל כך חדש ורענן. דמותו של בייטס פשוטה מאוד - הוא רוצה להשיג כסף. הוא לא בא לשם כדי להכיר חברים חדשים. אם יש קצוות רופפים או חוליות חלשות הוא מטפל בהם בדרך המיוחדת שלו."

עם כל המרכיבים האלה, תחת ההגה של במאי מלא בחזון, בייבי דרייבר ללא ספק ישאיר רושם על כל מי שמצטרף לנסיעה הפרועה הזו.

על הבמאי והשחקנים:

אדגר רייט – במאי

היה מועמד לפרס הבפטא על סרטו "מת על המתים". כמו כן ביים את הסרטים "שוטרים לוהטים" "סוף העולם", "האקסים של החברה שלי" ועוד.

קווין ספייסי – דוק

זכה ב-2 פרסי אוסקר על תפקידיו בסרטים: "אמריקן ביוטי", ו-"החשוד המיידי". זכה בפרס גלובוס הזהב על תפקידו בסדרת הטלוויזיה "בית הקלפים". עוד כיכב בסרטים: "7 חטאים", "סודות אל. איי", "איך להיפטר מהבוס", "מר תשע נשמות" ועוד.

אנסל אלגורט – בייבי

כיכב בסרטים: "אשמת הכוכבים", "מפוצלים", "מורדים", "קארי" ועוד.

לילי ג'יימס – דבורה

כיכבה בסדרת הטלוויזיה "אחוזת דאונטאון". כמו כן, כיכבה בסרטים: "סינדרלה", "גאווה ודעה קדומה וזומבים", "זעם הטיטאנים", "משחק באש" ועוד.

ג'ון האם – באדי

זכה ב-2 פרסי גלובוס הזהב על תפקידו בסדרת הטלוויזיה "מד מן". עוד כיכב בסרטים: "גנב עירוני", "השכנים של ג'ונס", "מסיבת רווקות" ועוד. ובפרקים בסדרות הטלוויזיה "מראה שחורה", "מחלקת גנים ונוף", "30 רוק" סאטרדיי נייט לייב".

ג'יימי פוקס - בייטס

זכה בפרס האוסקר ובפרס גלובוס הזהב על תפקידו בסרט "ריי", כמו כן, היה מועמד לאוסקר ולגלובוס הזהב על תפקידו בסרט "הנוסע". עוד כיכב בסרטים: "ג'אנגו ללא מעצורים", "אזרח שומר חוק", "וושינגטון על הכוונת", "ספיידרמן המופלא 2", "איך להיפטר מהבוס" ועוד.

צפיתי בסרט בהנאה. סצנות הנהיגה פרועות ומרשימות. המשחק מצויין. הנאה מובטחת!


כתבות נוספות
bottom of page