הספר "כסף שחור"

19/05/2017

הברחות והעלמות מס בישראל

 

הסודות מחדר החקירות של רשות המיסים בישראל מסקרנים את המוציאים לאור בסין

ממשלת סין מתעניינת בספרו של דורון ארבלי "כסף שחור"
הספר זמין עכשיו גם בעברית בישראל ברשת חנויות סטימצקי

"הסיפור הזה מתחיל בפתק שנמצא על גופה. על הפתק היה רשום מספר טלפון. בפברואר 2001 נורה 'אליק' בכדור אחד בעורפו בחדר המדרגות של הבניין בו התגורר באחת הקריות במפרץ חיפה. בכיס מעילו של הנרצח, שכנראה חוסל במסגרת סכסוך בין עבריינים, נמצא מספר טלפון. חוקרי המכס, שאיתרו את הבעלים של המספר, הגיעו לחברה ישראלית בשם פאשה-טק ואל בעליה. מחזור החברה עמד על 120 מיליון שקל, אבל לא נראה שום סימן שיש לה עסקים בישראל – לא יבוא ולא יצוא..."

 

בתום 26 שנים ברשות המיסים, חושף דורון ארבלי את קרביו של העולם המרתק של חקירות המס הגדולות במדינת ישראל. בספרו, נגלה לקורא עולם שופע עלילות וסיפורים שרק מקצתו מגיע אל הציבור. הספר, במקביל להיותו מקור ידע מהימן לחקירות השונות שהתקיימו בשני העשורים האחרונים, כתוב בצורה מזמינה השואבת את הקורא פנימה בדומה לספר מתח. הספר מורכב ממספר פרשיות שונות, מהברחה של מכשירי רדיו טייפ, וידאו ומערכות סטריאו בשלהי שנות השמונים ועד פרשיות העלמות מס בסוף הכהונה והברחות ענק של אקסטזי וקוקאין בשנות ה-2000.

 

הספר בימים אלו מופץ ברשת חנויות הספרים 'סטימצקי' בכול רחבי הארץ. גם מוציאים לאור מובילים הקשורים לממשל בסין הביעו התעניינות רבה בסיפורו של דורון ארבלי וכרגע בוחנים אפשרות לשיתוף פעולה שם עם התכנים של דורון ארבלי, שגם חזר בימים אילו מביקור בסין.

 

דורון ארבלי, M.A במדיניות ציבורית ומשפטן, היה מנהל רשות המיסים וראש מנהל המכס, ושירת ברשות המיסים 26 שנים במגוון תפקידים רחב. את רוב שנותיו ברשות עשה באגף החקירות והמודיעין, שבו החל כחוקר צעיר באגף המכס ומע"מ עד שטיפס לראש הפירמידה.

 

לצפייה בראיונות עם דורון ארבלי בתקשורת
יוצאים לאור עם נתנאל סמריק I ראיון עם בן כספית I לונדון וקירשנבאום I העולם הבוקר עם אברי גלעד

הספר זמין לרכישה עכשיו בסטימצקי ברחבי הארץ ובאתר ContentoNow

 

ספר מרתק! קראתי בשקיקה. הפרשיות על חקירות המס בישראל - הדהימו אותי.

מומלץ בחום!
 

Please reload

כתבות נוספות
Please reload