top of page

סניף הולנדיה בראשל"צ זוכה למקום מפואר וחדש

סניף הולנדיה הגדול והמפואר, זוכה למקום חדש בראשון לציון: רחוב רוז'נסקי 3. פתיחתו עומדת בסימן יום השינה הבינלאומי, שאבי ברססט - מנכ"ל הולנדיה - הוא נציגו הרשמי.

אבי ברססט - מנכ"ל הולנדיה - גאה בממלכתו...

יום השינה הבינלאומי – 17.3.2017

"שינה שקטה לאורח חיים בריא"

ארגון השינה העולמי הכריז על ה- 17.3.2017 כיום השינה הבינלאומי. יום השינה מתקיים זו השנה ה- 10 ברציפות. ישראל מצטרפת ל- 72 מדינות ברחבי העולם הלוקחות חלק באירועי יום זה, עם מינויו של אבי ברססט, מנכ"ל חברת הולנדיה, המתמחה בהנדסת שינה, כנציגו הרשמי של יום השינה הבינלאומי בישראל.

יום השינה העולמי הוא אירוע בינלאומי המחבר בין מומחי שינה בריאותית לבין הציבור הרחב, כדי ליצר מודעות סביב נושא חשוב ומרכזי : השינה.

מאמצים משותפים של אנשי מקצוע בתחום השינה, מכל רחבי העולם, יתמקדו סביב המטרה העיקרית של יום השינה הבינלאומי: לייצר מודעות סביב בעיות השינה הרבות הקיימות, ולעומס שהן מטילות על המצב הבריאותי.

יום השינה העולמי חושף מאמצים הננקטים למניעת הפרעות שינה וניהולן. הסיסמה המובילה את פעילויות יום השינה בשנת 2017 היא: "שינה שקטה לאורח חיים בריא". היא מעבירה מסר לפיו ניתן לשפר את איכות החיים בקרב הסובלים מהפרעות שינה, אולם ההכרה בחשיבות של השינה לבריאות כללית ולאורח חיים תקין, חייבת לבוא קודם. למרות שרוב הפרעות השינה ניתנות למניעה או לטיפול, פחות משליש מהסובלים בה פונים לעזרה מקצועית.

יום השינה הבינלאומי חשוב ביותר ליצירת מודעות סביב ההשפעה שיש לשינה על הבריאות.

"קבוצת המחול של מיכל הרמן ממחישה בריקוד את המסר המרכזי של הקמפיין: "להיוולד כל בוקר מחדש

רוקדים ומקפצים על מזרני הולנדיה החזקים והנוחים

במסיבת העיתונאים שנערכה לרגל השקת מיקומו החדש של סניף הולנדיה בראשל"צ, אמר אבי ברססט: "אנו מבלים כשליש מחיינו בשינה. פרק זמן זה משפיע ישירות על שני השליש של תקופת הערות שלנו. שינה טובה מאפשרת "לידה מחדש": יקיצה רעננה ונמרצת, סבלנות, אדיבות, יצירתיות, ואפילו פנים מאירים... כיום, יותר מתמיד, מבינים ששינה איכותית חשובה לא פחות מתזונה נכונה ומפעילות גופנית".

אבי ברססט והרקדנית מיכל הרמן משיקים את הקונספט "להיוולד כל בוקר מחדש" עם מזרני הולנדיה

שינה משפיעה על מחלות:

לשינה יש השפעה על שכיחותן של מחלות טבעיות. מחקר עכשווי מצביע על כך ששבץ שכיח יותר אצל אנשים החיים עם תסמונת דום נשימה חסמתי בשינה (OSA- Obstructive Sleep Apnea). אי ספיקת לב אף היא שכיחה יותר ב- 12-16% בקרב חולי OSA. בשל נתונים כאלו, יום השינה הבינלאומי נועד ליידע את העולם על החשיבות של הטיפול בהפרעות שינה ולו הקלות ביותר. אנשים שמתקשים לישון לילה שלם ללא הפרעות שינה חווים שיעורים גבוהים יותר של לחץ דם גבוה, סוכרת, השמנת יתר ומחלות כרוניות אחרות.

שינה משפיעה על הפרעות נפשיות:

מחקרים הראו כי אנשים עם נדודי שינה סובלים מיותר תסמינים של חרדה ודיכאון מאשר אנשים ללא נדודי שינה. וכאשר נקלטו נתוני זרימת אוויר באף, מאמץ נשימתי, קצב לב, רווית חמצן, תנוחת גוף בזמן השינה, התברר כי אנשים עם הפרעת דיכאון בולטת (MDD) חוו שינה באיכות נמוכה יותר מאלו ללא היסטוריה של דיכאון.

בימים אלו מתנהל מחקר כדי להבין טוב יותר את הקשר בין איכות שינה ובריאות נפש.

על הקשר שבין מחסור בשינה, אנרגיה ותאבון:

שינה שקטה ועמוקה היא מצרך יקר, ואחד מעמודי התווך של הבריאות. כשהשינה לקויה, הבריאות נפגעת ואיכות החיים נפגמת. שינה ואיזון אנרגיה חיוניים לבריאות. במהלך השינה, האנרגיה נשמרת בשל השהיית פעילויות של תנועה ותגובות חושיות, והיא מנותבת לבניה מחדש של החלבונים בתא.

במהלך זמן הערות, פעילויות שונות הדורשות אנרגיה, מובילות לרעב. מחקרים מצביעים על הקשר שבין משך זמן שינה קצר, הפרעות שינה, הפרעות קצב שינה לבין הפרעות מטבוליות כגון השמנת יתר וסוכרת מסוג 2.

שינויים בפעילות של מערכות נוירו-אנדוקריניות, כולל מערכת הדחק מושפעים מההשלכות המטבוליות וההרסניות שיש לחוסר שינה, ביניהם תיאבון מוגבר ורגישות מוגברת לגירויי מזון. ובהמשך... בחירת מזון לא בריא יכולה להפחית את המוטיבציה לפעילות פיזית.

ארגון השינה העולמי

יום השינה הבינלאומי הוא מיסודו של ארגון השינה העולמי, שהוקם על ידי האיגוד העולמי של לרפואת שינה (WASM) והפדרציה העולמית לשינה (WSF), ארגון בינלאומי שמטרתו לקדם את בריאות השינה ברחבי העולם.

ארגון השינה העולמי פועל להגברת המודעות בעולם לחשיבות השינה ולהשלכות השליליות יש למחסור בשינה, אם בשל אורח חיים שנכפה מחוסר ברירה ואם בשל הפרעות השינה עצמן.

הארגון פועל כגורם המקשר בין ארגוני השינה השונים ומומחי שינה וקלינאים וחוקרים לקידום בריאות השינה ברחבי העולם.

אבי ברססט ודבורה מירלשוילי - מנהלת סניף ראשל"צ

דברים שלא ידעתם על חברת הולנדיה, ולא העזתם לשאול...

חברת הולנדיה היא חברה בינלאומית שהוקמה בשנת 1981 והיא בבעלות משפחת ברססט. מאז הקמתה היא מייבאת מייצרת ומשווק את מערכות השינה היוקרתיות והאיכותיות ביותר בעולם. המרכז הלוגיסטי של החברה ממוקם בעיר שדרות בדרום הארץ, וכולל מרכזי ייצור, מחקר ופתוח. המפעל מעסיק את תושבי הסביבה שמרביתם תושבי העיר שדרות.

אבי ברססט ואחותו רינה בן חמו, מבעלי הולנדיה

מרכז המחקר - מטרתו להבטיח כי הולנדיה תשמור על מקומה כיצרנית מערכות השינה המתקדמות והחדשניות ביותר בעולם.

המרכז הלוגיסטי – קולט את המרכיבים והמוצרים השונים, המגיעים מהמקורות הטובים ביותר בעולם – כל אחד בתחומו, ומפיץ לאלפי הלקוחות של הולנדיה בארץ ובעולם.

לחברה רשת חנויות המונה 7 סניפי ענק ברחבי הארץ. כמו כן מוצרי הולנדיה משווקים למדינות רבות ברחבי העולם.

צילומים: סימה להט, יח"צ

וידאו: סימה להט

כתבות נוספות
bottom of page