top of page

ג'ון וויק: פרק 2

JOHN WICK: CHAPTER 2

ארה"ב 2017

בימוי: צ'אד סטהלסקי

תסריט: דרק קולסטד

הפקה: בזיל איווניק

צילום: דן לאוסטסן

עריכה: איוון שיף

פסקול: טיילר בייטס, ג'ואל ג'יי ריצ'ארד

בהשתתפות:

קיאנו ריבס, רובי רוז, ג'ון לגוויזמו, לורנס פישבורן

אורך הסרט: 122 דקות

הסרט יוצא בגרסאות דו מימד ו-4DX ומופץ ע"י פורום פילם והגיע לבתי הקולנוע ב- 16.02.2017

תקציר:

המתנקש האגדי ג'ון וויק נאלץ לחזור, לאחר שפרש, בעקבות קולגה לשעבר הזומם להשתלט על גילדת 'מתנקשי צללים' בינלאומית. הוא נוסע לרומא, שם הוא מתייצב אל מול הרוצחים הקטלניים ביותר בעולם.

לאחר שנקם בפושעים שהרגו את כלבו, המתנקש בדימוס ג'ון וויק, משיב את מכוניתו האהובה, המוסטנג 1969, מן מאפיונרים הרוסים שגנבו אותה. לאחר מרדף מכוניות ברחובותיה הצפופים של ניו יורק, הוא חוזר לביתו, בכוונה לשוב לחייו האזרחיים השקטים. אולם שלוותו מופרת כאשר גנגסטר איטלקי מופיע על מפתן דלתו ומאלץ אותו לפרוע חוב מעברו. מתוך כבוד לחוקי הארגון, ג'ון מקבל על עצמו את המשימה ויוצא להביס את המתנקשים, אך האם יצליח לשמור על אנושיותו תוך כדי?

על ההפקה: "כוכב הסרט, קיאנו ריבס, מספר: "בסרט השני רצינו להרחיב את העולם התחתון, כך הכנסנו אלמנט חדש. במקור הייתה לנו את אגודת המתנקשים, עכשיו הוספנו אגודה הכוללת את כל אחת מקבוצות הפשע המאורגנות השונות מרחבי העולם, אשר מתכנסות לשבת יחד".

ריבס מספר שעל מנת ליצור את סרט ההמשך נדרש היה מאמץ משותף רציני: "ג'ון וויק 2 נכתב על פי תסריט מאת דרק קולסטד, התסריטאי של הסרט הראשון. המפיק בזיל איווניק, הבמאי, צ'אד סטהלסקי ואנוכי שוחחנו רבות על הכיוון שאנחנו רוצים ללכת בו, גם לפני שדרק החל לעבוד על התסריט וגם לאחר מכן. הסיפור של ג'ון וויק 2 עוסק במסע של רוצח שכיר מורכב, אשר נאבק להגן הצד האדיב והעדין שהוא מנסה לפתח לאחר פרישתו מהעסק, אולם הוא לא יכול לעשות זאת בגלל חוב שיש לו מעברו. ועל פי הכללים, אם מישהו שתחייבת לו בא אליך ורוצה לפדות את החוב ואתה לא יכול לעשות מה שהוא רוצה, אתה מת. ואם אתה הורג את בעל החוב שלך, אתה מת. אז לג'ון יש בעיה", מספר ריבס.

הבמאי צ'אד סטהלסקי, מספר: "זה לא סרט פעולה נורמטיבי," הוא אומר. "אנחנו לוקחים אותך דרך עולם שטרם נראה לפני כן. "והמפתח לעולם הזה נמצא לחלוטין בידיים של קיאנו ריבס. זו שמחה גדולה לעבוד עם קיאנו כי הוא תמיד הולך עד הסוף. לסדרת סרטי המטריקס קיאנו למד את כל סוגי הקונג פו שניתן ללמוד. בסרט רונין 47 הוא התמחה בחרבות יפניות ועכשיו, עם ג'ון וויק 2, הוא נכנס לתוך עבודה עם אקדחים, אימוני ימ"מ, ג'ו ג'יטסו ברזילאי וכמובן לקחת את פעלולי המכונית לרמה חדשה לגמרי. לא משנה מה התפקיד דורש קיאנו מקבל אותה בלב שלם, וזו תכונה מאוד נדירה. ברור לי שאנשים ירגישו את זה ויאהבו לצפות בג'ון וויק 2", מסכם הבמאי.

על הבמאי והשחקנים:

קיאנו ריבס: כיכב בסרטים: "מטריקס", "ספיד", "מלכודת לפרקליט", "דפיקה בדלת", "ג'ון וויק", "47 רונין", "קרב עד הסוף", "כשהעולם עמד מלכת" ועוד.

לורנס פישבורן:

היה מועמד לפרס האוסקר על תפקידו בסרט What's Love Got to Do with It. עוד כיכב בסרטים: "מטריקס", "מיסטיק ריבר", "אפוקליפסה עכשיו", "סיוט בקצה האופק", "איש הפלדה" ועוד.

בצעירותי קראנו לסרטים מהסוג הזה "סרט חקלאי" - דהיינו, מאה הרוגים לדונם... הסרט אלים מאד וכמות האנשים שנהרגים מנשקיו של ג'והן וויק היא בלתי נתפסת... הסרט אינו מתאים לכולם, והרבה אנשים יראו בו אלים יתר על המידה. יחד עם זאת, נהניתי מהמקצועיות והאפקטים.

כתבות נוספות
bottom of page