top of page

הפנינג ט"ו בשבט, ותחרות צילום בטבע - בפארק נאות קדומים

למקומות, היכון... צלם!

ביום שישי 10.2.2017, י"ד בשבט תשע"ז, בפארק נאות קדומים

  • סדנאות צילום בטבע עם אלדד מאסטרו ורועי קן-תור

  • סדר ט"ו בשבט מיוחד בו לומדים על מקורות החג ואיך הוא בכלל קשור לנטיעות

  • סיורים מודרכים בגן הבוטני הפורח

  • תחרות צילום נושאת פרסים ועוד

רוב המבקרים בפארק נאות קדומים לא מצליחים שלא לשלוף את המצלמות (או בדרך כלל את הטלפונים) ולתעד ללא הפסקה את הטבע האינסופי שמקיף אותם.

לרגל הפריחה המדהימה בתקופה זו, אשר מגיעה לשיאה בסמוך לט"ו בשבט, יקיימו בפארק הפנינג מיוחד, בשיתוף עם אתר "צמח השדה", אשר יאפשר לכל הצלמים החובבים לחדד את כישורי הצילום בטבע שלהם, ואף להשתתף בתחרות צילום בטבע, נושאת פרסים.

שתי סדנאות של צלמים ותיקים ומוכרים יועברו בהפנינג: רועי קן-תור צלם ומעצב גנים, יתמקד בהתבוננות בטבע על מרכיביו והיחסים שביניהם. יחד עם המשתתפים, יבחנו את שילובי הצבעים, את הניגודיות בין החומרים והמרקמים השונים ואת השפעת האור עם התעוררות הטבע בתקופה זו וכיצד כל אלו מתחברים לכדי תמונה.

לדברי רועי: "הצלם הוא צייד. צייד של רגעים בזמן. עיניו אינן נחות לרגע - הן עסוקות תדיר בהתבוננות בבריאה ובחיפוש אחר הציורים המוצגים בכל פינה. כדי לנצור את הרגע ואת התחושה, הוא שולף את המכחול - המצלמה שתמיד איתו, ומצייר. זאת כדי שנוכל להביט בעין טובה יותר על הבריאה."

אלדד מאסטרו יעביר סדנה נוספת, "שינוי נקודת המבט" – צילום בטלפונים חכמים. בסדנה לומדים להכיר וליישם מספר אפליקציות ובעזרתן מנסים להתבונן במרקמי הנוף והטופוגרפיה של נאות קדומים בעיניים רעננות וחדשות בניסיון לשכלל את התבניות הרגילות של צילומי נוף וטבע.

אלדד מאסטרו – כשמו כן הוא - מאסטרו בצילום !

מי חלם, עד לפני שנים ספורות, לטייל בטבע ולצלם בטלפון חכם בעזרת אפליקציות מתקדמות? ועוד לעשות תמהיל ביניהן....

הקפאת התמונה בשניה של הצילום. כל צילום הוא טביעת אצבע אישית, בנקודת זמן שלא תחזור.

בהמשך היום, ישתתפו המבקרים בסדר ט"ו בשבט מסורתי עם ד"ר שרה אורן – מדריכה בכירה בפארק נאות קדומים. ממש כמו במאה ה-16 כאשר מקובלי צפת היו מתכנסים בחג, ואוכלים 30 מיני פירות תוך כדי ברכות ותפילות. בטקס היה נהוג גם לשתות 4 כוסות יין, לבן ואדום, אשר מדגישים את המעבר בטבע מלבן לאדום (בתקופת הפריחה) כאשר פרחי השקד הלבנים מתחלפים במרבדים אדומים של כלניות, נוריות ועוד.

ד"ר שרה אורן

במהלך הסדר, יחד עם כיבוד קל ושירה, לומדים עוד על הטקס המקורי של ט"ו בשבט, ואיך התגלגל עם השנים להיות חג של נטיעות.

במהלך היום יוכלו המשתתפים גם לבחון את כישורי הצילום בטבע שלהם בסיור מודרך בגן הבוטני. בסיור, מדריכי הפארק יספקו את העומק שמאחורי התמונה, עם הסברים מרתקים על הצמחים השונים בגן, היכרות עם עולם הסמלים והמשלים שבטבע, וכמובן עם טיפים על נקודות הטבע שמצטלמות הכי טוב בנאות קדומים.

בנוסף, יתקיימו מפגשי היכרות אישית עם צוות אתר "צמח השדה", שיסבירו על צמחי הר של ישראל ועם אלי ליבנה, צלם מקצועי ומייסד עמוד הפייסבוק הפופלארי "בוטניקה לאוהבים צמחי בר".

בסוף היום, כל משתתף יוכל להעביר את התמונות במוצלחות ביותר שצילם אל כתובת המייל contestphotograph@gmail.com ולהשתתף בתחרות צילום בה ניתן לזכות בחופשה מפנקת בצימר, סדנת בישול זוגית בטבע ועוד.

ההפנינג יתקיים ביום שישי, ה- 10.2.2017 י"ד בשבט תשע"ז, בשעות 9:00-12:30.

מחיר כניסה 30 ₪, סדנאות הצילום בהרשמה מראש בלבד, ובתוספת של 50 ₪ לאדם.

לפרטים נוספים והזמנות: 08-9770770 | http://www.n-k.org.il

ובדף הבית של אתר "צמח השדה" http://www.wildflowers.co.il

צילומים: סימה להט, רועי קן-תור, אלדד מאסטרו, יח"צ

כתבות נוספות
bottom of page