top of page

סרט התופת Inferno

ארה"ב 2016

אורך הסרט: 121 דקות

בימוי: רון הווארד

תסריט: דיוויד קופ

מבוסס על רב המכר מאת דן בראון ('צופן דה-וינצ'י')

הפקה: מייקל דה לוקה, אנדראה ג'יאנטי, בריאן גרייזר, רון האוורד

צילום: סלבטורה טוטינו

עריכה: טום אלקינס, דניאל פ. הנליין

פסקול: האנס זימר

שחקנים:

טום הנקס – רוברט לנגדון

פליסיטי ג'ונס – סיירה ברוקס

אירפאן חאן – הארי סימס

עומאר סיי – כריסטוף ברודר

בן פוסטר – ברטרנד זובריסט

סידסה באבט קנודסן - אליזבת סינסקי

הסרט מופץ עי א.ד מטלון ופורם פילם ומגיע לבתי הקולנוע בישראל ב-13.10.2016

תקציר:

זוכה פרס האוסקר רון הווארד חוזר לביים את רב המכר האחרון בסדרת ספרי רוברט לנגדון של הסופר דן בראון (צופן דה וינצ'י) - התופת.

הסרט מוצא את חוקר הסמלים המפורסם (בכיכובו של טום הנקס) בנתיב של רמזים הקשור לדנטה הגדול בכבודו ובעצמו. כאשר לנגדון מתעורר בבית חולים איטלקי ואינו זוכר דבר, הוא חובר לסיינה ברוקס (פליסיטי ג'ונס), רופאה אשר לנגדון מקווה שתעזור להשיב לו את זכרונו. ביחד הם במירוץ נגד השעון ברחבי אירופה כדי לטרפד מזימה לשחרור וירוס קטלני שישמיד חצי מאוכלוסיית העולם.

על ההפקה:

השחקן טום הנקס מספר: "יש משהו שהסופר דן בראון הצליח להבין - כולם אוהבים חידה טובה, במיוחד אחת שאתה באמת יכול להבין רק רמז אחד בכל פעם", הוא אומר. "הסרטים האלה נותנים זאת לקהל - זה כמעט סרט אינטראקטיבי, וזה כך מאז צופן דה וינצ'י", מבחין השחקן.

הסרט שאל את הכותרת שלו מספר המופת של דנטה, המילה הלטינית גיהינום, אשר מכניסה מרכיב נוסף של מותחן פסיכולוגי. בסרט, ד"ר רוברט לנגדון מתעורר אל מול האתגר הגדול ביותר שלו עד כה - הוא איבד את הזיכרון שלו. רדוף על ידי חזיונות קדחתניים וכאבי ראש עזים, הוא חייב לגלות מה קרה לו, ומדוע.

הנקס מסביר: "הגיהינום עבור לנגדון בסרט הזה הוא גם מצב נפשי וגם חוויה מאוד פיזית כי הוא סובל מכאבי ראש ומתענה מהעובדה הוא אינו יודע דבר."

"אין ספר שרוברט לנגדון עובר גיהינום פרטי משל עצמו בפתיחת הסרט הזה – התופת האישית שלו", אומר דן בראון. "הוא מתעורר בחדר בבית חולים, אנשים מנסים להרוג אותו, ואין לו מושג מה החפץ הזה הוא שהוא סוחב איתו. הוא צריך לעקוב אחרי שובל של רמזים כדי לגלות מי רוצה אותו מת ולמה. בסוף היום, הוא מבין כי ההימור גדול פי כמה מאשר הדרמה האישית שלו - באמת, עתידו של כדור הארץ נמצא בסכנה".

בסרט, לנגדון חייב להבין רמזים הקשורים לפואמה המפורסמת של דנטה. הבמאי רון הווארד מסביר, "המוח ההוזה של לנגדון מיוסר ע"י גבר האובססיבי לדנטה. הוא נאלץ לאסוף את השברים ולפצח את שביל הרמזים שהונח לפניו", מסכם האוורד.

על הבמאי והשחקנים:

רון הווארד – במאי

זכה בשני פרסי האוסקר על סרטו "נפלאות התבונה", היה מועמד פעם נוספת על הסרט "פרוסט\ניקסון". ביים את הסרטים: "הנעדרת", "מלאכים ושדים", "צופן דה-וינצ'י", "סינדרלה מן", "בלב ים" ועוד.

טום הנקס – רוברט לנגדון

זכה פעמיים בפרס האוסקר על תפקידיו בסרטים "פילדלפיה" ו- "פורסט גאמפ". היה מועמד עוד 3 פעמים לפרס האוסקר על תפקידיו בסרטים: "להציל את טוראי ראיין", "ביג" ו- "להתחיל מחדש". עוד כיכב בסרטים: "צופן דה-וינצ'י", "מלאכים ושדים", "גרין מייל", "גשר המרגלים" ועוד.

פליסיטי ג'ונס – סיירה ברוקס

הייתה מועמדת לפרס האוסקר על תפקידה בסרט "התיאוריה של הכל". עוד כיכבה בסרטים: "ספיידרמן המופלא 2", "כמו מטורף", "סיפור אמיתי", "מסלול לאהבה" ועוד.

אירפאן חאן – הארי סימס

שיחק בסרטים: "חיי פיי", "עולם היורה", "נער החידות ממומביי", "ספיידרמן המופלא" ועוד.

עומאר סיי – כריסטוף ברודר

התפרסם בלהיט הצרפתי המצליח "מחוברים לחיים" ולאחר מכן כיכב בסרטים "אקסמן: העתיד שהיה", "עולם היורה" ו"משחק באש".

בן פוסטר – ברטרנד זובריסט

שיחק בסרטים: "3:10 ליומה", "השורד האחרון", "פנדורם", "המכונאי", "נאהבים מחוץ לחוק", "הרוג את יקיריך", "המבריח", "התכנית" ועוד.

הסרט עשוי היטב. מותח מתחילתו ועד סופו.

משחקו של טום הנקס מצויין, וכך גם שאר השחקנים.

מומלץ מאד !

כתבות נוספות
bottom of page