top of page

שופרסל חובקת בייבי חדש: תרכובות מזון לתינוקות

המותג הפרטי "שופרסל baby" - חבר לענקית התרופות האמריקאית Perrigo

שופרסל חברה לענקית התרופות האמריקאית Perrigo כדי להציע ללקוחות הרשת סדרת תרכובות מזון לתינוק (תמ"ל) ברמת האיכות הגבוהה ביותר ובמחירים הנמוכים בכ- 30% מהמחירים הקיימים כיון בשוק.

שיתוף הפעולה בין החברות החל לפני למעלה משנה שבמהלכה פיתחו את "מערך האבטחה המשולשת":

  1. סדרת בדיקות מקיפות באתר Perrigo בארה"ב שכלל מעל 2,000 בדיקות מרמת חומרי הגלם ועד המוצרים המוגמרים, במפעל המבוקר על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA)

  2. הליך אישורים ובדיקות קפדניות של משרד הבריאות בישראל החל ברישיונות יבוא ועד אישור המשלוח בעת קבלתו בישראל

  3. בקרת איכות מקיפה ועצמאית שערכה שופרסל במעבדות מובילות בארץ ובחול, על מנת לוודא הימצאות כל הרכיבים בפורמולה ואת היותה בטוחה לחלוטין ללקוחות הרשת

את שיתוף הפעולה ליוו מומחים שונים מתחום המזון, תזונת תינוקות ואבטחת האיכות ובשיתוף בכירי הרופאים המומחים בתחום בישראל.

קו המוצרים במותג הפרטי החדש "שופרסל בייבי" כולל:

  • תמ"ל שלב 1 - לתינוקות בני 0-6 חודשים

  • תמ"ל שלב 2 - לתינוקות בני 6 עד 12 חודשים

  • תמ"ל שלב 3 - לתינוקות מגיל שנה עד 3 שנים

כל שלושת מוצרי התמ"ל, המבוססים על חלב, תואמים את תקני Codex Alimentarium Commission, נציבות שהוקמה על-ידי ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO) וארגון הבריאות העולמי (WHO) במטרה לקבוע תקנים למזון, הנחיות ופרקטיקות לשמירת בריאות הצרכנים ואבטחת מסחר הוגן ברחבי העולם.

במסיבת העיתונאים לרגל כניסת המותג הפרטי שופרסל לקטגוריית תחליפי החלב לתינוקות, אמר ישראל ברמן, יו"ר החברה: "שיתוף פעולה בינינו לבין חברת פריגו – מביא בשורה גדולה לצרכן. לנגד עינינו עומדת טובת הצרכן. חשוב לנו לספק לו מוצר חדשני ואיכותי, במחיר הוגן, ועם שירות נפלא בכל מקום בארץ. אנו מתמודדים בהצלחה מול צרכנים חדשים ומול שוק מורכב ותחרותי".

במסיבת ההשקה, אמר איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל:

"זהו אירוע מכונן - פורץ דרך, שמבטא את צמיחת המותג הפרטי. משאת נפשנו היא להוזיל את סל הקניות של הצרכן הישראלי, ולתרום את חלקנו בהורדת יוקר המחייה בארץ. התחלנו בחיתולים ועברנו לגבינות, חלב, בשר, וכעת אנו כובשים שיא חדש: תרכובת מזון לתינוקות - תחום ריכוזי, וגם רגיש עקב האירוע של חברת רמדיה. הציבור החל להאמין שאנו מביאים בשורה אמיתית לכבודו ולטובתו. לא מתפשרים על מוצר בטוח ומבוקר על ידי כל הגורמים הרגולטורים בארה"ב, ועל ידי משרד הבריאות; וההוכחה הניצחת היא שנכדתי האהובה נוגה – צורכת את מזון התינוקות של שופרסל.

במהלך 2017 נגדיל לעשות ונייצר תרכובות מזון "מהדרין" לשוק החרדי".

ועוד הוסיף אברכהן ואמר:

"שופרסל ממשיכה בהובלת מהלכים להורדת יוקר המחיה בישראל. השקת תמ"ל שופרסל baby הינו שיאו של מהלך חסר פשרות בו איכות ובטיחות המוצרים היא העדיפות הראשונה שלנו!

בחרנו בחברת Perrigo האמריקאית, בשל מומחיותה בתחום התרופות בכלל וניסיונה הרב בייצור תרכובות מזון לתינוק למעלה מ- 30 שנים וכיום מייצרת עבור מותגים פרטיים מובילים בארה"ב ובעולם כולו.

בשל הקשר הישיר עם Perrigo אנחנו יכולים להציע מזון תינוקות במחירים הנמוכים ביותר בישראל, ואנחנו מעבירים את ההטבה הזאת ללקוחות.

אני מזמין את לקוחות שופרסל ואת הציבור כולו לממש את זכותו למזון תינוקות איכותי בפחות כסף."

לרגל ההשקה, אמר ג'והן א' הנדריקסון, מנכ"ל פריגו:

"אנו נרגשים להכריז על השקת נוסחות התמ"ל שופרסל בייבי, בשלבים 1, 2 ו-3 בשוק הישראלי. ישראל היא שוק עתיר פוטנציאל לפריגו ומדינה שבה כבר יש לנו עובדים רבים. שופרסל היא רשת הקמעונאות הגדולה בישראל והמותג שלה זוכה לאמונם של הורים רבים ברחבי המדינה. הנוסחאות של שופרסל בייבי מספקות איכות גבוהה במחיר שווה לכל נפש."

לדברי, אורי קילשטיין, סמנכ"ל הסחר והשיווק של שופרסל:

חנויות השופרסל נפתחו הבוקר, ולראשונה נמכרו בהן תרכובות המזון. השוק הריכוזי הזה נשלט בעיקר ע"י שני שחקנים. זה מביא להן ריווחיות גבוהה, והפסדים לעולם הקימעונאי. הצרכן משלם הרבה. באנו לשבור את המשוואה הזאת. אנו מתכוונים להשיק מוצרים נוספים לתינוקות: חיתולים, דייסות, אביזרים, טואלטיקה, וגם ציוד ואביזרים של יצרן איכותי כמו בוסטרים ועגלית. גם הקמפיין יפיץ את הבשורה הצרכנית".

ועוד הוסיף אורי קילשטיין ואמר:

"היקף מכירות התמ"ל בישראל עומד על כ 570 מיליון ₪, השוק נשלט על ידי שני שחקנים דומיננטיים, מטרנה וסימילאק המחזיקות יחד מעל 90% מהשוק ואילו הצרכן הישראלי משלם מחיר גבוה באופן יחסי על תרכובת המזון שלו.

פריגו היא יצרנית המותג הפרטי הגדולה בעולם בתחום זה ואחת מחמש חברות מוצרי הצריכה ללא מרשם (OTC) והתרופות הגדולות בעולם.

החברה משווקת את תרכובת המזון ל-68 רשתות, הנמכרות ביותר מ- 40,000 נקודות מכירה בארה"ב בלבד וכן משווקת את תרכובות המזון שלה ב- 28 מדינות נוספות, בין היתר באוסטרליה, קנדה, שבדיה, מקסיקו וסין.

פריגו מייצרת עבור שוקי העולם תמ"ל הנמצאות בפיקוח מנהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) ועומדות בתקן האיכות ISO 9001:2008. מפעלי החברה ממוקמים בארה"ב וממלאים אחר תקני תנאי ייצור נאותים (cGMP).

אנחנו מובילים מהלך משמעותי שנועד להוזיל את יוקר המחיה בתזונת תינוקות בלעדית ללקוחות שופרסל ולמצטרפים חדשים במחיר נמוך וקבוע של 39.90 ₪ לאריזת 700 גרם בכל חנויות הרשת (גם בחנויות השכונתיות).

לדברי שרון כוחן – סגן נשיא בכיר בקבוצת פריגו:

"באוקטובר 94 הצטרפתי לחברת פריגו בניו-יורק, כמהנדס צעיר ויפה בלורית. החברה נוסדה ב-1887, ומונה כיום מעל 30 מפעלים בעולם, ביניהם שניים בישראל. בחברה מפתחים ומייצרים תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם, מוצרי בריאות (גם לתינוקות) – בהיקף של למעלה מ-50 מיליארד דולר בשנה.

היום הוא יום חג. אנחנו לא פועלים בערך, כמעט, או כאילו... אנחנו מממשים "אחריות" מ-א' ועד ת'.

ולדברי פדרו פריוטו סגן נשיא מחקר ופיתוח פריגו...

"שם המשחק של ההצלחה הוא עבודת צוות, השראה, יושרה ומחוייבות"

ומשהו "בקטנה" אודות שופרסל baby...

שופרסל חורטת על דגלה את הוזלת יוקר המחיה בעולם התינוקות ותרחיב בחודשיים הקרובים את הקטגוריות במותג שופרסל baby עם סדרת השקות של מאות מוצרים:

  • סדרת מוצרי טואלטיקה היפוארלגניים, הכוללת שמפו אל דמע, תחליב רחצה, שמן לתינוק, קרם החתלה ועוד...

  • סדרת אביזרי תינוקות בעולם התינוקות – בקבוקים, מוצצים, כלי אוכל, נשכנים ועוד...

  • סדרת דייסות ומחיות במגוון טעמים ושלבים לתינוק.

  • אבקת כביסה ומרכך כביסה שנבדקו דרמטולוגית לבגדי תינוקות עם עור רגיש

שרון כוחן - סגן נשיא בכיר קבוצת פריגו, ישראל ברמן - יו"ר שופרסל, איציק אברכהן - מנכ"ל שופרסל, פדרו פריוטו - סגן נשיא מקר ופיתוח פריגו PBM, אורי קילשטיין - סמנכ"ל סחר ושיווק שופרסל

צילומים: סימה להט, דני לרנר, סיוון פרג'

כתבות נוספות
bottom of page