top of page

אליס מבעד למראה

ALICE THROUGH THE LOOKING GLASS

ארה"ב 2016

בימוי: ג'יימס בובין

תסריט: לינדה וולברטון

הפקה: טים ברטון, ג'ו רות, ג'ניפר טוד, סוזן טוד

צילום: סטיוארט דרייברף

עריכה: אנדרו וייסבלום

פסקול: דני אלפמן

שחקנים:

ג'וני דפ – הכובען המטורף

אן האת'וויי – המלכה הלבנה

הלנה בונהם קרטר – מלכת הלבבות

סשה ברון כהן - הזמן

מיה וסיקובסקה – אליס קינגסלי

אורך הסרט: 112 דקות

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב-26.5.2016 ויוצג באנגלית עם כתוביות בעברית בתלת ממד ובדו ממד ומדובב לעברית בדו מימד.

תקציר:

הרפתקה חדשה ומרהיבה של דיסני המציגה את הדמויות הבלתי נשכחות מהסיפורים האהובים של לואיס קרול. אליס חוזרת לארץ הפלאות ונוסעת אחורה בזמן כדי להציל את הכובען המטורף. ג'יימס בובין ביים והביא את חזונו הייחודי לעולם המרהיב שיצר טים ברטון ב- 2010 עם "אליס בארץ הפלאות".

אליס קינגסלי (מיה וסיקובסקה) בילתה את השנים האחרונות בעקבותיו של אביה והפליגה בים הפתוח. עם חזרתה ללונדון, היא נתקלת במראה קסומה וחוזרת לממלכה הפנטסטית של ארץ הפלאות עם חבריה הארנב הלבן (מייקל שין), הזחל הכחול (אלן ריקמן), חתול הצ'שייר (סטיבן פריי) והכובען המטורף (ג'וני דפ), אשר איבד את עצמו. מירנה (אן האת'ווי) שולחת את אליס למסע כדי למצוא גלובוס מתכתי הנמצא בתוך החדר של השעון הגדול ושולט בזמן. אליס חוזרת אל העבר, ונתקלת בחברים ואויבים - בנקודות שונות בחייהם, ויוצאת למרוץ מסוכן כדי להציל את הכובען לפני שנגמר הזמן.

על ההפקה:

ג'וני דפ, אשר חוזר לגלם את דמותו של הכובען המטורף, הוא מעריץ ותיק של עבודתו של לואיס קרול, ושמח לראות איך התסריטאית לינדה וולברטון עיבדה את ספרו: "לערוך את לואיס קרול זה כמעט בלתי אפשרי", אומר דפ. "אתה צריך לגשת אל זה עם זווית אחרת אבל עדיין לשמור את המיקוד שלך על המקור, מה שלינדה עשתה מבריק", אומר דפ.

תפקידו של טים ברטון היה המפיק. הוא מסביר, "כמפיק אתה שם כדי לתמוך בבמאי בכל הדרך שאתה יכול, אבל אתה עדיין שם מתלהב הפרויקט."

"אני באמת אהבתי את הבמאי ג'יימס בובין מהרגע שנפגשנו", ממשיך ברטון. "הוא חכם, נלהב ומלא אנרגיה והיה לו חזון ברור לגבי איפה הוא רוצה ללכת עם הסיפור והדמויות, מה שהיה נחמד. כמו שהיינו צריכים במאי אשר יכול לשמור על הסרט דומה במראה בטון שלו לסרט הקודם, אבל גם מישהו שיוכל להתקרב לסיפור מנקודת מבט שונה , וזה איזון קשה למצוא, ומצאנו זאת בבובין", מסכם ברטון.

בובין, מאז ומתמיד היה מסוקרן מהמושג של הזמן ושינוי בעבר, כמו גם את כל השאלות שהוא מציב בפנינו. "הזמן החולף הוא משהו שאליס ראתה תמיד כדבר רע, כי הזמן לקח את אביה ממנה בגיל מוקדם מאוד", אומר בובין. " היא לומדת בסיפור הזה שהזמן אינו האויב שלה אלא דבר שצריך להיות מוערך."

על הבמאי והשחקנים:

ג'יימס בובין – במאי

ביים את הסרטים: "החבובות מבוקשות", "החבובות" ואת סדרות הטלוויזיה: "טיסת הקונקורד", "המופע של עלי ג'י" עליהן היה מועמד לפרס האמי 11 פעמים.

ג'וני דפ – הכובען המטורף

היה מועמד 3 פעמים לפרס האוסקר על תפקידיו בסרטים: "למצוא את ארץ לעולם לא", "שודדי הקאריביים: קללת הפנינה השחורה" ו- סוויני טוד" (עליו זכה בפרס גלובוס הזהב). ו- 9 פעמיים לפרס גלובוס הזהב על סרטיו: "התייר", "אליס בארץ הפלאות", "צ'ארלי בממלכת השוקולד", "אד ווד", "בני וג'ון" ו- "המספריים של אדוארד".

אן האת'וויי – המלכה הלבנה

זכתה בפרס האוסקר על תפקידה בסרט "עלובי החיים" והייתה מועמדת גם על תפקידה בסרט "רייצ'ל מתחתנת". הייתה מועמדת גם לפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסרט "אהבה וסמים אחרים". עוד כיכבה בסרטים: "השטן לובשת פראדה", "עלייתו של האביר האפל", "המתמחה", "יום האהבה" ועוד.

הלנה בונהם קרטר – מלכת הלבבות

הייתה מועמדת פעמיים לפרס האוסקר על תפקידיה בסרטים "נאום המלך", ו –"כנפי היונה", כמו כן, הייתה מועמדת 7 פעמיים לפרס גלובוס הזהב על תפקידיה. עוד כיכבה בסדרת סרטי "הארי פוטר", "מועדון קרב", "אליס בארץ הפלאות", "צללים אפלים","תקוות גדולות" ועוד.

סשה ברון כהן – הזמן

הקומיקאי המבריק היה מועמד לפרס האוסקר על כתיבת התסריט לסרטו "בוראט", כמו כן, כיכב בסרטים: "ברונו", "הדיקטטור", "חדשות בהפרעה", "הוגו", "סוויני טוד: הספר השטן מרחוב פליט", "עלובי החיים" ו- "גרימסבי". כמו כן, כיכב בסדרת הטלוויזיה "עלי ג'י" ודיבב בסרטים "מדגסקר" ו- "מדגסקר 2".

מיה וסיקובסה – אליס קינגסלי

כיכבה בסרטים: "אליס בארץ הפלאות", "סטוקר", "ג'יין אייר", "קרימזון פיק", "מפות לכוכבים", "רק האוהבים שורדים", "ארץ יבשה", "אלברט נובס", "התנגדות", "הילדים בסדר" ועוד.

צפיתי בסרט ונהניתי מכל רגע! התפאורה, האיפור והתלבושות מהממים. הסרט נערך בטכנולוגיה מתקדמת שמשאירה את הצופה פעור פה! הסרט אמנם ערוך כסרט ילדים, אך משדר מסרים חשובים כגון: "אפשר לעשות את הבלתי אפשרי - אם מאמינים שזה אפשרי"...

מומלץ בחום! מגן ילדים ועד גן עדן...

צילומים: יח"צ


כתבות נוספות
bottom of page