top of page

הרובע היהודי בירושלים פותח "בכבוד" את אירועי שנת "הקהל" – שנת האחדות והשיוויון

אוגוסט 2015 - פעילות קיץ מרעננת לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים

בואו להיפגש עם עולי הרגל ועם בעלי המלאכות הקדומות בשוק עתיק; לבנות את הכותל בעזרת אבני ספוג ענקיות; לחפש את המטמון בעתיקות הגן הארכיאולוגי; להיחשף לאפליקציה חדשה ולצאת למסע בזמן... החוויה הערכית מובטחת !

קבלת פנים מלהיבה

"מעמד הקהל" היה המעמד בו נאסף כל עם ישראל, בבית המקדש, בכל סוף שנת שמיטה. המעמד הצטיין באחדות מלאה ובשיוויון של העם. זה היה טקס מרגש ורב-רושם של התקהלות והתאספות לשמיעת קריאת התורה מפי מלך ישראל. מ-1945 מתקיים המעמד בישראל ברציפות מדי שבע שנים בחוה"מ סוכות.

השנה, על פי החלטת ממשלה, הוחלט על קיום "שנת הקהל" בסימן אחדות ושוויון. המטרה לאחד את העם, לחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה.

צילומים מגלריית הרובע החמישי (תפארה בעתיקה)

אורגת הטליתות

...והשופרות

סוכה מיניאטורית

סופר סת"ם במרכז לאמנויות - אמנות יהודית, סדנאות וחוויה

סופר סת"ם כותב את שמות הילדים

המזוזה הגדולה ביותר בעולם

במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת שנת ה"הקהל".

בחודש אוגוסט, בימים א'-ה', בין השעות 11:00-18:00, יתקיימו אירועים ופעילויות לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים. על פי החלטת הממשלה, החברה האחראית לביצוע האירועים היא החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בע"מ.

הקהל הרחב מוזמן לבקר בשוק עתיק משוחזר עם בעלי מלאכות קדומות, לבנות מחדש את הכותל בעזרת אבני ספוג ענקיות, לעלות לרגל ולחפש את המטמון בין העתיקות בגן הארכיאולוגי.

להיכנס למקום הכי קריר בירושלים, הרובע ההרודיאני, לחוות דרך סיור תיאטרלי עם דמויות מהעבר אירועים ואנקדוטות, לעמוד מול קיר ווידאו ענק הסוקר 2000 שנות היסטוריה ותרבות יהודית ולענות על חידות באמצעות אפליקציה, לבקר בבית השרוף וליהנות ממיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש, לסייר בבית הכנסת החורבה ובסביבתו ולעלות לתצפית המדהימה על ירושלים העתיקה.

צילום הרובע היהודי מגג בית הכנסת "החורבה"

לבקר בגן הארכיאולוגי – לחפש את המטמון, שוק משוחזר עם שחקנים מחופשים לעולי רגל, אמנים, סוחרים ועוד.

במקום שבו לכל אבן סיפור, וכל סיפור הוא מזכרת, מחכות לילדים אבני ספוג ענקיות בעזרתן יוכלו 'לבנות את הכותל מחדש. בין העתיקות והמוצגים טמון מטמון אותו יוכלו למצוא המבקרים בעזרת דף חידות וסתרים. ברחבה הגדולה של הגן, על מדרגות 'חולדה' אפשר לשמוע מה חדש מפיהם של עולי הרגל שהגיעו להר הבית ולבקר ברחוב, ובשוק עתיק משוחזר בדיוק כמו פעם ולפגוש אמני מלאכות קדומות שהציעו מרכולתם לעולי הרגל בדיוק כמו אז. לחובבי הגאדג'טים בגן הארכיאולוגי ניתן יהיה להינות ממשחק אינטראקטיבי בסגנון חפש את המטמון בשם "יש לאן", משחק הנושא בחובו שאלות אינטראקטיביות ותשובות שיובילו את השחקנים למסלול מרתק בגן.

נגנת הנבל ברובע ההרודיאני

סיור מודרך בגן ייצא בכל שעה עגולה.

עלות הסיור: 29 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד.

רוצים לפגוש כוהנים ולהכיר מקרוב איך חיו עשירי העיר? הצטרפו למסע בזמן ברובע ההרודיאני...

במקום הכי קריר (מקורה וממוזג) ברובע היהודי, נמצאות העדויות הגדולות ביותר לירושלים של פעם היא שכונת בתי הכוהנים המכונה גם 'הרובע ההרודיאני'. סיור תיאטרלי מיוחד ייקח את האורחים אל מתחת לפני האדמה, אל החדרים הכי פרטיים בהם יפגשו את הכוהנים - תושבי ירושלים העתיקה והאמידה, את המורדים וגם את פשוטי העם. המסע בזמן יכלול הצצה אל המקוואות והמרחצאות, כלי המטבח העשירים והפסיפסים המרהיבים בבתיהם של חשובי הדור.

סיור תיאטרלי ייצא בשעות 11:00, 13:00, 15:00 ו-17:00. 20 ש"ח למבוגר, 10 ש"ח לילד.

בבית הכנסת "החורבה"- העתיק והמפורסם, שנבנה לראשונה במאה ה 18 ומאז נחרב ונבנה כ-3 פעמים יתקיימו סיורים מודרכים כולל תצפית מדהימה על ירושלים העתיקה.

עלות הסיור: 20 ש"ח למבוגר, 10 ש"ח לילד.

ב"בית השרוף" (בית מגורים מתקופת בית שני שנחרב בשריפה הגדולה בימי המרד הגדול) ניתן לצפות במיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש.

עלות הסיור: 29 ש"ח למבוגר, 15 ש"ח לילד.

שירי סליחות ברובע היהודי

אפליקציית Camhere החדשה

לרגל שנת 'הקהל' הושקה אפליקציה תיירותית חדישה: Camhere מצלמה מבוססת מיקום שתוכל לתת למבקר אינפורמציה חשובה: לעולם לא תשכחו היכן ביקרתם כיוון שבאמצעות האפליקציה תוכלו לראות את המיקום המדוייק גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים ובמקום לספר ולענות על אין ספור שאלות ולתת פרטים על האתרים התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום.

אתרי הרובע היהודי הם הראשונים להשתמש באפליקציה ובכך מאפשרים למבקר באתרי הרובע ליהנות מחוויה מיוחדת שלהצטלם ולהעביר אינפורמציה בעזרת התמונה מבלי להתאמץ. כי על גבי התמונה מופיעים פרטי המקום בו הצטלמת עם אייקון וויז שיוכל לכוון אותך ולחזור למקום בו היית או לתת למכריך הזדמנות להגיע למקום בו אתה מטייל, בתמונות מאתרי הרובע יופיעו על התמונה גם אתר אינטרנט ועוד פרטים מעניינים.

עלות כרטיס כניסה משולב ומוזל ל-3 אתרים - כולל גם תצפית מרהיבה 40 ש"ח למבוגר, 30 ש"ח לילד.

עלות כרטיס משפחתי: 160 ₪ לזוג + ילדים (לפי תעודת זהות ללא הגבלה במספר הילדים)

פרטים נוספים בטלפון *4987

ובפייסבוק: תיירות הרובע

חוויתי סיור מרתק ומענג ברובע היהודי בירושלים.

פתגם סיני עתיק אומר שאדם זקוק ללחם ולפרח: לחם – כדי לחיות, ופרח – כדי שתהיה לו סיבה לחיות.

מארגני הסיור ומדריכיו נתנו לנו את הפרח. זה היה סיור לנשמה !

צילומים: סימה להט, יח"צ

כתבות נוספות
bottom of page