ימי הונגריה בישראל

10/05/2015

שגרירות הונגריה בישראל, בשיתוף עיריית תל אביב, מזמינות אתכם להנות מאירוע מיוחד:

ימי הונגריה בישראל

בחסות בלעדית של ענקית הניווט ההונגרית-ישראלית IGO

 

החוויה ההונגרית תכלול: מופעי פולקלור הונגריים, הופעות ג'אז של נגנים מהונגריה, תחרות מיומנות ב"קובייה ההונגרית", מגוון עשיר של טעימות מזון ממיטב המסורת ההונגרית כמו קיורטוש, גולאש הונגרי, לאנגוס, פלצ'ינטה, וטעימת יינות הונגריים.

האירוע יתקיים בימים שישי-שבת, בתאריכים  15-16 במאי, במתחם התחנה בתל אביב, בין השעות 11:00 ל-16:00

 

האירוע פתוח לקהל הרחב, בנוכחות שגריר הונגריה בישראל.

 

שגרירות הונגריה בישראל, בשיתוף עיריית תל אביב ובחסות IGO, יוצאת באירוע "ימי הונגריה בישראל". האירוע הנועד לחשוף את התרבות ההונגרית בפני הקהל הישראלי. במסגרת האירוע, במתחם "התחנה" בתל אביב, יתקיימו מופעי פולקלור הונגריים, הופעות ג'אז של נגנים מהונגריה, ותערך תחרות מיומנות בקובייה ההונגרית.

 

קהל המבקרים אף יוכל ליהנות מאוכל הונגרי שיוכן במקום על ידי שפים מקומיים (ישראלים), המתמחים במטבח ההונגרי, ומטעימות של יינות הונגריים. בין המאכלים שיוצעו ממיטב המסורת ההונגרית: קיורטוש, גולאש הונגרי, לאנגוס, פלצ'ניטה ועוד. בנוסף, יוצעו טעימות של יין הונגרי משובח.

 

 

 

 

 

 

 

 

Farkas Zsolt trio

שלישיית נגני ג'אז מובילים מהונגריה תנגן במתחם התחנה בערב יום שישי ושבת.

חברי השלישיה: זסולט פארקס (Zsolt Farkas) על הפסנתר, רוברט נאגי ((Róbert Nagy על התופים ואדריאן סזאג'קו (Adrián Szajkó ) על גיטרת בס.

 

Paloc Folk dance group

להקת מחול אתנית המגיעה מצפון הונגריה תופיע במתחם התחנה. הלהקה תציג מופע מחול המבוסס על הפולקלור ההונגרי על שלל מחוזותיו, עם תלבושות מסורתיות וריקודים רבים ברפרטואר. חברי הלהקה משתתפים באופן קבוע בפסטיבלים הונגריים ובינלאומיים וקטפו פרסים רבים.

 

הרכב מוסיקלי של טיבי גולן

אמן החלילים האתניים, טיבי גולן, נולד ביוגוסלביה. כשפרצה המלחמה, הוברח להונגריה ועלה לישראל. אחרי שהיה מחלוצי מוסיקה אתנית ומוסיקת עולם בישראל - חזר עם משפחתו להונגריה והקים בה הרכב עם נגנים צוענים אותנטיים. בהמשך שב לישראל. באירוע "ימי הונגריה" ינגן מוסיקת פולקלור הונגרית.

 

 

Please reload

כתבות נוספות
Please reload