top of page

שמואל שלזינגר חוגג את יום העצמאות ה-67 ביחד עם נכי צה"ל

שמואל שלזינגר, קונסול הכבוד של קרואטיה בישראל, מקיים בביתו כמידי שנה, את מסיבת יום העצמאות. בערב יום העצמאות 2015, הוזמנו פצועים ונכים - גיבורי מלחמות ישראל, שגרירי מדינות אריתראה, פרו, סלובקיה, קאמרון, קרואטיה, קזחסטאן, ניגריה, קונסולי הכבוד של סיארה ליאונה, מדינות איטליה בחיפה ובצפון, בליז, פרגוואי, רואנדה, מוזמביק, דרום קוריאה, דיפלומטים וחברי כנסת. כמו כן הגיעו לחלוק כבוד ח"כ איוב קארא, מנכ"לי חברות מובילות בארץ, מארק גל - מנכ"ל פורום ירושלים, ומכובדים רבים.

מסיבת יום העצמאות 2015 נערכת, כמידי שנה, לזכרו של אבי הפצועים, שמחה הולצברג ז"ל.

את הערב המיוחד והמרגש הזה הנעימו שלוש הכנריות של שרי קוגן, ענת צור - חצוצרנית, דוד הטרובדור, ניר לוי הקלידן, חיים באבא – כלי הקשה. המוזיקה היתה שמחה ומקפיצה. אורחים ונכים רקדו זה לצד זה, לצלילי המוסיקה ליד הבריכה.

הכיבוד היה כיד המלך, בשרים וסלטים מכל הסוגים, ואחריהם - תקרובות מתוקות.

את הערב הנחתה גב' שרה קרמר. היא פתחה ואמרה:

"מדינת ישראל כמדינה ענייה במחצבים, אך עשירה ומבורכת בהון אנושי. ישראלים פורצי דרך הביאו ומביאים כבוד וגאווה, צמיחה כלכלית, עוצמה בטחונית ומיצוב גבוה של מדינת ישראל בקהילה הבינלאומית. מדינת ישראל וההון האנושי שלה שינו אותנו ואת העולם והפכו אותו למקום מעניין יותר לחיות בו.

הבוקר פקדנו בתי עלמין והתייחדנו עם משפחות השכול. בזכות הנופלים ולהבדיל, בזכותם של פצועי צה"ל, יש לנו הזכות להמשיך בחיינו. אנו מצדיעים לכל אלפי הפצועים והנכים ממלחמות תש"ח ועד היום. לצד האבידות והפציעות – אנו עדים להישגים מרשימים.

אתם יקירנו, חלק ממגש הכסף".

הרב אריה לוין – הרב של צפון תל-אביב נשא דברים ואמר:

"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו"... אני נרגש ביודעי שיקירי ואהובי - שמואל שלזינגר יכול היה לחגוג את יום העצמאות במסעדת פאר, אבל לא בכך הוא בחר, ולא בכך הוא בוחר מדי שנה בשנה. הוא בוחר לשמח את פצועי ונכי צה"ל, כי המוטו שלו הוא "כשאחרים שמחים – אני שמח". הנכים והפצועים - כולכם שילמתם מחיר כבד למעננו, ואנו אסירי תודה לכם.

אביגדור קהלני, ח"כ איוב קארה – ובקרוב אני מקווה שתהיה שר, סמי מנחם – חבר מועצה מחו"ז ת"א ארגון נכי צה"ל, שעמל רבות כדי להפיק את הערב הזה כשבדק משאלות וצרכים של אורחינו...

כשיש צרות כלכליות או צרות בזוגיות/במשפחה... מרגישים כאילו נופלות עלינו אבנים כבדות. יש אנשים שלמרות שרע להם – הם יודעים שיש בורא בעולם, ומודים לו בכל רגע. שמחה הולצברג, זכר צדיק וקדוש לברכה, עשה הכל מכל הלב. שלזינגר איתר את הצורך שהוא מילא, ונענה להמשיכו.

אני מתפלל שלא תגדל משפחת השכול וגם לא משפחת הפצועים, ומבקש להודות לשלזינגר על עשייתו המבורכת ורבת השנים למען פצועי צה"ל. מאחל לך המשך עשייה פוריה."

תת-אלוף במילואים, אביגדור קהלני בעל עיטורי העוז והגבורה, נשא דברים ואמר:

"שמואל, יו"ר האגודה למען החיים... תתקרב אלי כדי לקבל קצת מטוב לבך.

זהו ערב מרגש. כל הטקסים שמחברים אותנו לשורשינו – מלווים בכאב. איבדתי רבים מחבריי ומבני משפחתי. המעבר החד בין יום הזכרון ליום העצמאות מאד לא קל.

עברתי 17 ניתוחים. אושפזתי בבית חולים במשך שנה. אנו שרדנו כדי להלך כעמוד האש לפני המחנה. נכה צה"ל חוזר לחיים, מקים משפחה, משתלב בחברה וממשיך להיות מודל לחיקוי. אנו יודעים את מחיר החירות והעצמאות. יודעים מהי רעות ואחוות לוחמים.

ערב כזה שמארח ומכבד אותנו, מעיד על-כך שיש בעם שלנו צדיקים ואוהבי אדם. אין מדינה בעולם שיש בה אדם טוב שמזמין אותנו לביתו כל שנה כדי לחגוג איתו את יום העצמאות. מה שכותבים במדיה - לא תמיד נכון. מה שאנו עושים בחברותא – זה העיקר! כי יש בשביל מי ובשביל מה. אנו גאים בהישגינו. אין לנו ארץ אחרת. כולם אוהבים את פיסת חבל הארץ הזאת, וכולם חומדים אותה".

שמואל שלזינגר, פתח ואמר:

"תודה לאביגדור ולרב לוין על דבריהם המרגשים.

בשואה הייתי נער צעיר. שני חיילים גרמנים הורו לי ללכת הצידה. לא ידעתי מה זה אומר... איבדתי את משפחתי בשואה. בשנת 1948 הגעתי לישראל מיגוסלביה, בהיותי בן 10 בלבד. המדינה היתה רק בת "שעה".

אנחנו שייכים למועדון ה-6,000 שנות קיומנו כעם. למרות שבית מקדשנו נחרב ופוזרנו בכל תפוצות העולם – חזרנו למולדת. לנו קוראים "כובשים"?! איפה השכל הישר של אומות העולם? הגבולות של המדינות הם קו ישר, ואני שואל את העולם הנאור – מה עם קבלת התורה ועשרת הדברות? מדינתנו קטנה, ואנו מחוייבים לשמור עליה. אוי לנו אם נפקיד את בטחננו בידי האו"ם, במקום באביגדור קהלני ובגיבורים כמותו. האו"ם מוכיח אזלת ידו בהשגת השלום בעולם. היום חברות בו למעלה מ-200 מדינות. תוקפים אותנו מכל עבר, למרות האלימות וההרג בעולם. באנגליה צריכים "לחשב מסלול מחדש" ולבחון אם ראוי ונכון להחרים את הפרופסורים שלנו. לבי על אלה שמחרימים אותנו. האנושות זקוקה להנהגה שפויה בקרב המעצמות ואירופה. הנהגה שתפסיק את האלימות והרצח. אנו נוכל להנהיג את העולם שיתאחד סביבנו וסביב ספר הספרים שלנו. ננהיג את העולם בכוח מוסריותנו וחוכמתנו. משרתים פה דור שני ושלישי בצבא. הם שומרים עלינו יום ולילה. אל דאגה! ידנו תהיה על העליונה. נתנו לעולם את התנ"ך ואת עשרת הדיברות, נתנו טכנולוגיה מתקדמת (סטרטאפים), יש לנו נוער נפלא - פורץ גבולות, וצריך לחבק ולטפח אותו. יחד עם זאת עלינו להתמיד לשאוף ולפעול למען השגת השלום.

תודה לכל האורחים שבאו הנה. אני מצדיע לכל פצועי ונכי צה"ל, כי בזכותכם אנחנו כאן ויש לנו מדינה".

שמואל שלזינגר – אתה אזרח יקר, אוהב ונאמן למדינת ישראל. ציוני ללא מרכאות. חיממת לכולנו את הלב, ונטעת בנו תקווה אמיתית לעתיד טוב יותר...


כתבות נוספות
bottom of page