top of page

יחי העם שאוכל מעדני יחיעם

מפעל מעדני יחיעם מייצר מעדני בשר, נקניקים ונקניקיות. הוא ממוקם בקיבוץ יחיעם בגליל המערבי.

נקניקיות עוף טבעיות של יחיעם.jpg

זהו אחד מארבעת המפעלים המובילים בתחום בארץ, והוא היצואן הגדול ביותר בארץ של מוצרי נקניק ופסטרמות. עובדים בו חברי הקיבוץ ועובדים מהישובים והכפרים בסביבה.

מזה כ-40 שנה מביאה יחיעם לצרכנים בארץ ובחו"ל את הטעם, האיכות והמסורת של מעדני בשר מעושן, נקניקים ונקניקיות - תוך הקפדה על חדשנות טכנולוגית ובקרת איכות גבוהה. המוצרים משווקים בכל רשתות השיווק המובילות ובמעדניות המובחרות בארץ. 25% מהייצור מיוצא לחו"ל - לארה"ב, אנגליה וצרפת. הם כשרים ומיוצרים תחת השגחת רבנות "מטה אשר" והרבנות הראשית בישראל. החברה גם מייצרת ומשווקת מוצרים בכשרויות מהדרין שונות".

יוחאי נאמן – מנכ"ל מעדני יחיעם, ותמיר דגן – מנהל השיווק, ליוו את סיור העיתונאים שהתקיים במפעל.

DSCN3209.JPG

תמיר דגן אומר: "אנחנו מביאים אל הצרכן הישראלי מוצרים שהוא טרם הכיר. מעדני יחיעם, יצרנית הנקניקים והפסטרמות, מחזיקה בכ-15 אחוזים מנתח השוק בישראל. היא יצאה לאחרונה עם מספר פיתוחים חדשים של מוצרים שממתגים אותה כאחת משלוש החברות המובילות בארץ בענף הנקניקים. אנחנו מביאים חדשנות אל הצרכן הישראלי, מוצרים שלא הכיר. הם נמצאים רק בחו"ל, לרוב בצורות לא כשרות, ואנחנו הופכים אותם לכשרים.

את הרעיונות לפיתוח מוצרים חדשים אנחנו שואבים מכמה מקורות. אנחנו נמצאים בשוק, מסתובבים בין המדפים ונפגשים עם לקוחות וקניינים, בוחנים ביקוש - מה הלקוח אוהב, וכן את הצורך בשינוי/שיפור המוצר. חלק מהרעיונות נלקחים מסיורים בחו"ל. "צוות ועדת פיתוח" שכולל את מנכ"ל החברה, טכנולוג המזון הראשי, מנהל השיווק ומנהל התפעול (לעתים, כלכלנים וצוות המפעל מגיעים לפי הצורך) - מחליט איזה מוצר מפתחים או משדרגים, בהתחשב בטעמו של הציבור הישראלי ובמגבלות הכשרות. מכאן עוברים לשלב הפיתוח אצל טכנולוג... עבור לניסוי וטעייה... ועד למיצוב שקובע את העיצוב וסוג האריזה. היו רעיונות שלא צלחו. מי שעוסק בפיתוח מוצרים חדשים צריך לקחת בחשבון את הסטטיסטיקה שמצביעה, במקרה הטוב, על 30% הצלחה. מוצר שלא נקלט בארץ היה צלי הודו למעדנייה, אבל הצליח בחו"ל.

לטעמי, המוצרים המוצלחים ביותר של יחיעם הם הסלאמי האיטלקי, צרפתי וגרמני (הרץ), סרוולד, קורנדביף, פסטרמה של פעם, ופסטרמה על גחלים. הם יקרים יחסית, כי הם מיוצרים בטכנולוגיה חדשנית-מתקדמת.

DSCN3213.JPG

כאמור, ההצלחה של יחיעם באה לידי ביטוי גם מעבר לים. החברה נחשבת ליצואנית המובילה של מעדני בשר מישראל לארה"ב ואירופה. מעמדה של יחיעם התחזק, כאשר רכשה לפני כשנה את אייבלס אנד היימן האמריקאית - מותג מוכר ויצרנית ותיקה עם היסטוריה של כ-60 שנה בשוק הנקניקים, ומוצרי המעדנייה הכשרים בארה"ב. בישראל אין ייצוא של מוצרי בקר, וזוהי סיבת הרכישה. בעקבות כך אנו מעניקים לצרכן האמריקאי ולקהל היהודי בחו"ל (שמהווה את רוב הקהל שלנו בייצוא) - אפשרות לטעום ממוצרי יחיעם המגוונים. יש לנו כמה כשרויות שאנחנו עובדים איתן בחו"ל, ביניהן כמובן כשרות של רבנות ישראל, הרב באבד, כשרות של ה- OU ובצרפת הכשרות היא בד"כ של הרבנות הראשית. מעל ל- 20% מהתוצרת של מעדני יחיעם היום מיוצרת עבור ייצוא. אנחנו מעריכים שנכפיל את הייצוא שלנו במהלך השנה-שנתיים הקרובות".

וכעת... משהו על המוצרים

  • נקניקיות עוף טבעיות – עשויות מחומרים טבעיים בלבד : ללא חומרים משמרים, ללא גלוטן, ללא מונוסדיום גלוטומט, ללא תוספת פוספטים (למעט פוספטים הנמצאים באופן טבעי בבשר), וללא שומן טרנס! ניתן לאכול אותן צלויות על הגריל או במים.

DSCN3225.JPG

תמיר דגן, מנהל השיווק של "מעדני יחיעם" אומר: "נקניקיות העוף הן בין המאכלים הפופולאריים בישראל. הורים רבים מעדיפים לתת לילידיהם מזון שהוא בריא יותר. המטרה שלנו הייתה לייצר מוצר שעשוי אך ורק מרכיבים טבעיים. זהו פיתוח ראשוני ובלעדי בישראל של יחיעם, ללא כל פגיעה במרקם ובטעם".

DSCN3237.JPG

מחיר אריזת נקניקיות עוף טבעיות 200 גרם: של 15 – 17 ₪.

להשיג ברשתות השיווק הגדולות ובחנויות השוק הפרטי. כשר בהשגחת הרבנות הראשית.

  • חדש מסדרת "איכות חיים" - פסטרמה הודו 100% טבעית מחזה הודו מובחר, בעלת 2% שומן בלבד, 100% חומרים טבעיים, ללא כל תוספות מלאכותיות ובעלת ערכים תזונתיים גבוהים במיוחד.

מוצרי סדרת "איכות חיים" של יחיעם כוללים מוצרים טבעיים, ללא תוספות מלאכותיות ובעלי ערכים תזונתיים גבוהים במיוחד המסייעים בשמירה על המשקל ובקידום הבריאות. מוצרי הסדרה מהווים את התשובה המנצחת לתזונה בריאה ולחוויית אכילה טעימה ומאוזנת. מצוינים להכנת כריכים ולאירוח.

פסטרמה_הודו_טבעית_יחיעם_מוצר_השנה.jpg

מחיר מומלץ לצרכן: כ- 25 ₪ לאריזת 180 גרם. להשיג במעדניות של רשתות השיווק הגדולות ובחנויות המובחרות ברחבי הארץ.

כשר בהשגחת הרבנות הראשית.

DSCN3226.JPG


כתבות נוספות
bottom of page