top of page

חיים גן, "איש הענבים" - פותח צוהר לעולם היין

המרכז לקידום תרבות היין מציג סדנת יין חווייתית החושפת את רזי עולם היין

DSCN3353.JPG

התפתחותו המטאורית של עולם היין הביאה למצב בו הצרכן 'טובע' בים של מותגים וזנים של יינות. יקבי הבוטיק המתפתחים לצד היקבים הוותיקים יצרו תרבות יין חדשה בה כל בית בישראל צורך יין.

אבל... האם הצרכן הישראלי מבין על מה המהומה? מדוע ישנם יינות ששוויים מגיע לאלפי דולרים? האם ניתן לייצר יין לבן מענבים אדומים? איזה יין מתאים לאיזו ארוחה? האם מומלץ לשתות יין אדום כליווי למנה בשרית? ואולי לא..?

DSCN3344.JPG

הסדנא עושה "סדר בדברים". היא פותחת במוצא היין והתפתחותו על ציר הזמן, דרך איך מייצרים יין, מה זה טרואר, ועד... ללימוד כיצד פותחים בקבוק יין בצורה נכונה, איפה לקנות ואיפה לא לקנות, איך קוראים תווית יין, כיצד מאפסנים יין ועוד. בסדנא זו גם לומדים לטעום יין, ותוך כדי טעימות - מזהים את מאפייניו, ריחותיו וטעמיו.

DSCN3351.JPG

חברת איש הענבים נוסדה כדי לקדם את תרבות היין בישראל ולהציב סטנדרטים של איכות בתחום. החברה מסייעת למוסדות יין להציע את היינות הטובים ביותר, ולצרכני יין למצוא את היינות המתאימים ביותר עבורם. ב"איש הענבים" נותנים יעוץ ליקבים, חנויות יין, מסעדות ובתי מלון. הליווי ניתן גם לעסקים המתפרנסים ישירות מיין, לחברות היי טק, הוצאות ספרים ולמגוון חברות ועסקים הזקוקים לסיוע בבניית תפריט יין מרשים לאירועים עסקיים. החברה משקיעה גם בצרכני היין הפרטיים. מקיימת טעימות יין מקצועיות, משיקה יינות חדשים ומקיימת "בתים פתוחים" אליהם ניתן להגיע ולהכיר יינות מיוחדים, ולקחת חלק בסיורי יין מודרכים בארץ ובעולם.

DSCN3343.JPG

"איש הענבים" מפיקה את תחרות היין היוקרתית TERRAVINO - תחרות היין והכהלים החשובה והמוערכת בישראל ובעולם, תחרות הבירות BIRA ותחרות שמני זית. כל התחרויות נשפטות על ידי מומחים בתחומם כדי לקבוע את המובילים בכל ענף לאותה השנה. החברה גם מפיקה את פסטיבל היין הלבן – WHITE, פסטיבל 'חג היין' ועוד מיזמים בתחום.

TERRAVINO 2015

תחרות היינות והכהלים הבינלאומית היחידה בישראל ואחת מבין עשר תחרויות היין החשובות בעולם, יוצאת לדרך זו השנה ה- 9 ברציפות. התחרות, שהפכה זה מכבר לשם דבר בתעשיית היין הבינלאומית והמקומית, נערכת ביוזמת והפקת "איש הענבים" ותתקיים השנה בין התאריכים 9-12 בפברואר במלון רמדה בנתניה. לתחרות השנה יישלחו למעלה מ-700 יינות וכהלים, מ-40 מדינות, ביניהן מעצמות יין מובהקות כמו צרפת, איטליה, ספרד, גרמניה, ארה"ב, ארגנטינה ודרום אפריקה - כל אלה לצד יינות מהתעשייה המקומית. מעל 30 שופטים, טועמי יין מקצועיים, דמויות מפתח בתעשיית היין המקומית והבינלאומית וייננים מובילים ישפטו בתחרות.

התחרות מתנהלת בפיקוח מלא של ארגון היין והגפן הבין ממשלתי O.I.V . TEARRAVINO והיא חלון הראווה של תעשיית היין המקומית לעולם. התחרות תורמת לתדמיתה של ישראל בכלל ולתעשיית היין הישראלית בפרט. לצד היוקרה בהשתתפות בתחרות הבינלאומית, זו הזדמנות מיוחדת למפגש בלתי-אמצעי בין היינות הישראליים והאנשים שמאחוריהם, ובין צמרת ענף היין העולמית.

DSCN3348.JPG

חיים גן, איש הענבים, מפיק התחרות: "אני שמח לראות שלאחר שנים של מאמץ TEARRAVINO צברה מוניטין והערכה רבה בקרב אנשי תעשיית היין העולמית והישראלית ובקרב חובבי היין בארץ ובעולם. בכך הושגה המטרה ששמתי לפני לקדם את תעשיית היין הישראלית ואת יוקרתה בעולם. היינות המשתתפים בתחרות השנה מגיעים מעשרות מדינות בעולם, ביניהן המדינות המובילות בתעשיית היין העולמית. זאת אמירה ברורה של הכרה כלל עולמית בתעשיית היין הישראלית כמעצמת יין. השנה השקענו במיוחד בהבאתם של מספר יינות מיוחדים מצרפת, איטליה ואוסטרליה וכן באיכות השופטים הבינלאומיים והמקומיים כאחד".

DSCN3352.JPG

טועמים זהב

כמיטב המסורת, גם השנה תיערך טעימה שכולה זהב: בית פתוח "טועמים זהב"- טעימת היינות הזוכים מתחרות היינות הבינלאומית TERRAVINO. הטעימה תאפשר לגבש את פורטפוליו היין האישי שלכם לשנת 2015 והזדמנות חד פעמית לטעום את מרבית היינות הזוכים בתחרות מהארץ ומהעולם.

הבית הפתוח יתקיים במועדים

יום חמישי 26.02.15 בין השעות 18:00-23:00

יום שישי 27.02.15 בין השעות 11:00-17:00

יום שבת 28.02.15 בין השעות 12:00-18:00

עלות הכניסה - 100 ₪ ברכישה מוקדמת, 125 ₪ ברכישה במקום.

זיכוי על סך 35 ש"ח, לרכישת יין, יינתן בהחזרת כוס הטעימה.

לאתר איש הענבים, לפרטים נוספים ומידע על סדנאות, בתים פתוחים ותערוכות http://www.grape-man.com


כתבות נוספות
bottom of page