top of page

שנקר המחלקה לאמנות רב-תחומית: תערוכת הבוגרים לשנת 2014

בפעם השלישית, רוקנה המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר את חלליה ופינתה אותם עבור תערוכת בוגרים. תערוכת הגמר נפרשה על שלוש הקומות של בניין "עלית" ההיסטורי. המחלקה הצעירה, שהוקמה רק לפני שש שנים, שמה את הסטודנטים בראש מעייניה, תוך שימת דגש על מלאכת האמנות והיבטיה המעשיים, ועל העמקה רעיונית ותיאורטית.

shenkar1.jpg

22 הבוגרות והבוגרים שהציגו את עבודות הגמר שלהם, קיבלו ליווי צמוד ואינטנסיבי ממרצי המחלקה. הם זכו להתמחות במגוון תחומים של הוראה ויצירה - ציור, פיסול, צילום, וידאו, רישום והדפס - כל אחד לפי נטיותיו וצרכיו האמנותיים. תהליך ההתמחות נעשה תוך עידוד יחסי הגומלין שבין תיאוריה ופרקטיקה וחידוד המודעות להקשרים החברתיים והתרבותיים הרחבים בהם נוצרת ופועלת האמנות

כל אחת ואחד מהבוגרות והבוגרים ברא עולם סביב השאלות המעסיקות אותו, והמספקות את חומר הגלם ממנו ניזון העיסוק האמנותי. התוצרים האמנותיים אינם נותרים ברמה הפרטית, אלא מופיעים במרחב הציבורי, שם מתקיים השיח האמנותי. תערוכת הגמר מהווה תחנה ראשונה בכניסה למרחב זה.

העבודות שהוצגו בתערוכה חשפו רק חלק קטן מעשייתם של הבוגרים. בתום ארבע שנים של עבודה מאומצת, הם בשלים לקבל הכרעות קשות: מה ראוי, ועל מה לוותר. הויתור הוא החלק הקשה ביותר בעבודת האמנות. התלמידים שבמשך ארבע שנים בחנו את גבולותיהם מול חבריהם ומנחיהם בלבד, נחשפים עתה בפני עינו הביקורתית של הקהל הרחב. מעמד זה, הוא החניכה האמיתית שלהם - המעבר ממעמד של תלמיד למעמד של אמן צעיר.

פרופ' לארי אברמסון - ראש המחלקה לאמנות רב-תחומית בשנקר

פרופ' רועי קופר, נירה פרג ויוני גולד - מנחי הסמינר הרב-תחומי לשנה ד' ואוצרי תערוכת הגמר

Peer To Peer: בוגרי המחלקה להנדסת תוכנה מציגים את פרויקטי הגמר

shenkar2.jpg

עולם המחשוב צמח והשתנה בקצב המהיר ביותר שידענו מעולם. החל מעבודה ותחבורה, דרך משחקים ולמידה, ועד לקשרים חברתיים ומשפחתיים. בשנים האחרונות, טלפונים חכמים הפכו לתחום הגדול והמשפיע בעולם, מחשבים צוידו ב"עיניים" המסוגלות לראות בתלת-ממד ולזהות פנים ותנועה, וביצועי המעבדים מאפשרים שיאים שרק לפני עשור נראו כמדע בדיוני.

ד״ר אמנון דקל, ראש המחלקה להנדסת תוכנה - הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק

פרויקטי הגמר של בוגרי המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר איפשרו להתרשם מעבודותיהם והישגיהם של דור המהנדסים הצעיר, רגע לפני יציאתם מהאקדמיה אל ה"חיים האמיתיים". בתערוכה ראשונה מסוגה נחשפו פרויקטים חדשניים ומרתקים - כולם בשלב יישומי - המייצגים את מגוון התחומים החשובים בזירת המחשוב המודרני: החל מרובוטים ימיים המופעלים ונשלטים מרחוק באמצעות אפליקציה סלולארית, דרך פלטפורמות קהילתיות לסיוע לבעלי צרכים מיוחדים ועד מערכות מורכבות לניהול העסק או המשק הביתי.

בימים טרופים של ירי טילים וכיפות ברזל, צפיתי להנאתי בתלמידות ובתלמידים הבוגרים. הרגשתי ביניהם ובקרב מוצגיהם - כאילו אני מבקרת ב"אי של שפיות" בסביבה הזויה. האמנות שנובעת מתוך כישרון בלתי נדלה, והיצירתיות שנובעת מחשיבה מחוץ לקופסא - ניכרו בזיק מבטם ובשפת גופם של הבוגרים. אותו מראה אחר, מלבב, ניכר בהם כשהציגו או דיברו על פרי יצירתם. אין לי ספק שכל האורחים שבאו לערב הפתיחה וביומיים שלאחריו - זכו מהם להשראה. וכדברי שרה'לה שרון... "והפרחים לצה"ל" ששומר עלינו... הפרחים מגיעים גם כן לבוגרים המוכשרים !!!


כתבות נוספות
bottom of page